يکشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۲:۴۶
کد مطلب : 99065
جالب است ۰
مديرعامل شركت بازرگاني دولتي ايران با اعلام شكسته شدن ركورد سال گذشته خريد تضميني گندم از كشاورزان در پايان چهارمين ماه امسال، از خريد ۷ ميليون و ۳۰۰ هزار تن از اين محصول از ابتداي سال جاري خبر داد
 خريد تضميني گندم به ۷.۳ ميليون تن رسيد
مديرعامل شركت بازرگاني دولتي ايران با اعلام شكسته شدن ركورد سال گذشته خريد تضميني گندم از كشاورزان در پايان چهارمين ماه امسال، از خريد ۷ ميليون و ۳۰۰ هزار تن از اين محصول از ابتداي سال جاري خبر داد.

 ايرنا از وزارت جهاد كشاورزي، «سيد سعيد راد» با بيان اينكه ميزان خريد تضميني گندم از كشاورزان صبح امروز به ۷ ميليون و ۲۹۷ هزار تن رسيد، اظهار كرد: سال گذشته ۷ ميليون و ۲۰۰ هزار تن گندم خريداري شده بود و اكنون از ركورد سال گذشته عبور كرده‌ايم.

به گفته وي، بيش از نيمي از پول گندم‌هاي خريداري شده به حساب كشاورزان واريز شده است و پيگيري پرداخت مابقي مطالبات نيز در دستور كار قرار دارد.

معاون وزير جهاد كشاورزي تصريح كرد: ارزش گندم‌هاي خريداري شده با عبور از مرز ۱۰۰ هزار ميليارد تومان، در حال ورود به كانال ۱۱۰ هزار ميليارد تومان است.

راد با اشاره به اين كه خريد گندم در كشور با يك ميليون و ۵۷۱ هزار تن افزايش نسبت به سال گذشته، از رشد بيش از ۲۷ درصدي برخوردار بوده است، تصريح كرد: در حال حاضر، استان‌هاي مناطق سردسيري و كوهستاني شمال و غرب كشور، روزهاي اوج تحويل گندم به مراكز خريد را سپري مي‌كنند.

وي افزود: ۵۴ درصد از گندم مازاد نسبت به سال گذشته از كشاورزان دو استان فارس با ۴۹۱ هزار تن افزايش و خوزستان با ۳۶۱ هزار تن افزايش خريداري شده است و چهار استان‌ كرمانشاه، ايلام، لرستان و بوشهر نيز بين ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تن رشد خريد را شاهد بوده‌اند.

مديرعامل شركت بازرگاني دولتي ايران از دو استان بوشهر و يزد به عنوان استاني‌هايي كه با حدود ۶ برابر رشد خريد گندم نسبت به سال گذشته از افزايش كم‌سابقه‌اي در ميزان خريد گندم برخوردار بوده‌اند، نام برد و خاطرنشان كرد: بعد از اين دو استان، رشد خريد گندم در كهگيلويه و بويراحمد، ۲.۵ برابر و در استان‌هاي البرز، فارس و اصفهان، بيش از ۲ برابر شده است.

https://deyarkaroon.ir/vdciwua3.t1a3q2bcct.html
نام شما
آدرس ايميل شما