پنجشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۶
کد مطلب : 114184
جالب است ۰

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای استان خوزستان، علی اکبر حسینی محراب در شورای کشاورزی خوزستان با بیان اینکه توسعه صنایع جانبی و تبدیلی کشاورزی در استان ضروری است و اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری باعث رشد صنایع تبدیلی خواهد شد، گفت: برای اجرای هرچه بهتر فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری، باید کار کارشناسی بیشتری انجام تا اثربخشی آن در کشاورزی استان به خوبی نمایان شود. برای اینکه فروش تولیدات کشاورزی استان بیشتر شده و درآمد بهتری نصیب کشاورزان شود باید در بخش صنایع بسته بندی به خوبی عمل کرد همچنین توجه به کشت گلخانه‌ای و صنایع تبدیلی مدنظر باشد.
وی افزود: آن دسته از تولیدات استان که در اروپا و آسیا بازار بهتری دارند باید مورد توجه قرار گیرند. اکنون بازار روسیه و قفقاز در اختیار ایران بوده و باید کشاورزان ما از این ظرفیت به خوبی استفاده کنند، طرح ۵۵۰ هزار هکتاری بخشی از خواسته‌های مقام معظم رهبری است وکشاورزی خوزستان در کشور اثرگذاری بسیاری داشته و مقام معظم رهبری بار‌ها به این موضوع تاکید کرده اند.
حسینی محراب در خصوص اختصاص آب به کشاورزان استان می‌گوید: خرید و فروش آب به کشاورزان آن هم با قیمت‌های گزاف جایز نیست و باید این موضوع جدی گرفته شود.  توجیهی ندارد که فردی سالیان سال و از دوران قبل از پیروزی انقلاب، امتیاز فروش آب را داشته و بخش قابل توجهی از سود کشاورزان را دریافت کند،  به عنوان مثال کشاورزان بخش اسماعیلیه بیشتر درآمد محصول خود را به آبداران پرداخت می‌کنند در حالی که نباید چنین اتفاقی رخ دهد. با توجه به اینکه همه کشاورزان استان درگیر این موضوع هستند لازم است که جلسه بعد با حضور آبداران برگزار و تصمیم جدیدی اتخاذ شود.
استاندار خوزستان تاکید کرد: رسانه‌های استان باید در این زمینه ورود کرده و نرخ تعرفه‌های آب از سوی سازمان آب و برق را به طور شفاف اعلام کنند.
فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در ۲۲۰ هزار هکتار از زمین‌های خوزستان اجرا می‌شود و این طرح هدیه مقام معظم رهبری به مردم خوزستان بود که شامل ۷ محور از جمله دامپروری، صنایع تبدیلی، آموزش و ترویج، نظام بهره برداری آب است.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcg7t9qtak9qq4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما