چهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۱
کد مطلب : 114167
جالب است ۰
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دزفول گفت: عملیات برداشت ذرت علوفه‌ای بهاره از سطح بیش از ۱۹ هزار هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان آغاز شد.
 ایرنا :به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان، بهروز قمرزاده روز چهارشنبه بیان کرد: برداشت حدود ۷۶۰ هزار تن علوفه سبز با قابلیت سیلویی از این سطح زیر کشت پیش بینی می‌شود.
وی با بیان اینکه تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی علوفه سبز با قابلیت سیلویی از سطح مزارع دزفول برداشت شده است، افزود: کشت ذرت علوفه‌ای در راستای تامین امنیت غذایی و تامین علوفه و خوراک دام مورد نیاز دامداری‌ها انجام می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دزفول گفت: علوفه تولیدی در دزفول علاوه بر تامین نیاز علوفه سیلاژ شده خوزستان به سایر استان‌های کشور نیز صادر و در مقاطعی از سال نیز صادرات این محصول به سایر کشورهای همجوار انجام می‌شود.
وی ادامه داد: بیش از ۵۰ دستگاه چاپر برداشت ذرت علوفه‌ای در شهرستان دزفول وجود دارد که این دستگاه‌ها در حال عملیات برداشت از مزارع هستند.
به گزارش ایرنا،‌ سالانه حدود ۲ و نیم میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی در دزفول تولید می‌شود.
با توجه به شرایط آب و هوایی خوزستان، امکان کشت ذرت در ۲ فصل بهاره و پاییزه مهیا است که مناسب ترین زمان کاشت ذرت بهاره در خوزستان ۱۲ تا ۲۲ اسفند ماه و مناسب ترین تاریخ کاشت ذرت پاییزه ۲۰ تیر تا ۱۰ مرداد اس
https://deyarkaroon.ir/vdch-knzq23nzzd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما