سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۸
کد مطلب : 114151
جالب است ۰
مدیر تجهیزات پزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: در دولت سیزدهم بیمارستان های خوزستان به ۳۰۶۰ قلم تجهیزات پزشکی به ارزش ۲ هزار میلیارد تومان مجهز شدند.
مهر، دکتر علی‌اصغر کمالی ظهر امروز سه شنبه در گفت و گویی رسانه‌ای اظهار کرد: در پی اقدامات انجام شده در دولت سیزدهم، شاهد ورود ۳۰۶۰ قلم تجهیزات پزشکی به مراکز آموزشی، درمانی و بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بوده‌ایم که ارزشی معادل ۲ هزار میلیارد تومان دارند.
مدیر تجهیزات پزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز در تشریح جزئیات این تحول عظیم، به تجهیز بیمارستان گلستان اهواز به تجهیزات سرمایه‌گذاری سنگین از جمله شتاب‌دهنده خطی، دستگاه پت اسکن (در حال نصب)، اسپکت سی‌تی و سی‌تی‌سیمولاتور اشاره کرد. همچنین راه‌اندازی ام‌آرآی در بیمارستان‌های شوش و اندیمشک و برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی سی‌تی‌اسکن در شهرستان شوش در آینده نزدیک از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه است.
وی ادامه داد: علاوه بر این، دستگاه‌های مختلف تخصصی و فوق تخصصی در بیمارستان‌های مختلف تحت پوشش دانشگاه در بخش‌های قلبی شامل الکتروفیزیولوژی قلبی بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز، سی‌تی‌اسکن و آنژیوگرافی بیمارستان امام، اکو، ۵ دستگاه ماشین بیهوشی برای ۵ اتاق عمل، بروزرسانی تجهیزات آزمایشگاهی و عمده تجهیزات پزشکی بخش‌های ان‌آی‌سی‌یو در بیمارستان‌های امام خمینی (ره)، طالقانی اهواز و سینا شهرستان کارون با تمرکز بر موضوع فرزندآوری و جوانی جمعیت، تجهیز بیمارستان‌های سینا، طالقانی و رازی اهواز به دستگاه‌های اکسیژن‌ساز، تجهیز اورژانس بیمارستان مسجدسلیمان و بخش سی‌سی‌یو شهرستان شوش و همچنین تجهیز کلی بیمارستان نوید سربندر از جمله اقدامات قابل توجه در این راستا بوده است.
مدیر تجهیزات پزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه تأمین اعتبار این تجهیزات عمدتاً از طریق هیأت امنای صرفه‌جویی ارزی و رایزنی با معاونت درمان وزارت بهداشت صورت گرفته، عنوان کرد: ورود این تجهیزات به بیمارستان‌ها موجبات رضایت هر ۲ گروه متخصصان شاغل در بیمارستان‌ها و مردم به عنوان دریافت‌کنندگان خدمت را فراهم کرده است.
دکتر کمالی تجهیز بیمارستان‌ها به امکانات و تجهیزات پزشکی بروز را عامل مهمی در ماندگاری متخصصان در شهرستان‌ها دانست و افزود: این امر به نوبه خود از مراجعه غیرضروری مردم به مرکز استان برای دریافت خدمات درمانی جلوگیری می‌کند و دسترسی به خدمات باکیفیت را برای ساکنان تمامی نقاط استان تسهیل می‌بخشد.
گفتنی است، این تحول عظیم در حوزه تجهیزات پزشکی، نویدبخش آینده‌ای روشن برای نظام سلامت استان خوزستان و ارتقای سطح کیفی خدمات ارائه شده به مردم این استان است.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcamyn6649n661.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما