سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۰
کد مطلب : 114128
جالب است ۰
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای استان خوزستان، مجید مرادی‌زیرکوهی با اشاره به رشته‌های اضافه شده در نیم سال تحصیلی گذشته به این دانشگاه دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان، گفت: دانشگاه صنعتی از سال ۷۶ با پذیرش تعداد محدودی دانشجو در رشته مهندسی منابع طبیعی در مقطع کارشناسی آغاز به کار کرد و رفته رفته بر تعداد رشته‌ها و مقاطع تحصیلی افزوده شد، همچنین در راستای توسعه رشته‌های تحصیلی، در سال تحصیلی گذشته، ۴ رشته مهندسی شیمی در حوزه فنی و مهندسی و میکروبیولوژی، زیست سلولی مولکولی و فیزیک مهندسی در حد حوزه علوم پایه در مقطع کارشناسی به رشته‌های موجود افزوده شد و مجموع رشته‌های کارشناسی به ۱۷ رشته افزایش یافت.
 
وی افزود: همچنین در مقطع کارشناسی ارشد،   مهندسی سیستم‌های انرژی گرایش سیستم‌های انرژی، مهندسی شیمی گرایش فناوری و انتقال گاز در حوزه فنی و مهندسی، ریاضیات و کاربرد‌ها گرایش آنالیز و ریاضیات کاربردی گرایش علوم داده، زیست شناسی گرایش فیزیولوژی گیاهی و زیست فناوری گرایش میکروبی در حوزه علوم پایه، علوم و مهندسی مرتع گرایش مدیریت و کنترل بیابان در حوزه منابع طبیعی اضافه شدند. در حال حاضر ۲۲ رشته گرایش در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود.
 
مرادی‌زیرکوهی ادامه داد: با توجه به اهمیت توسعه مقطع تحصیلات تکمیلی امسال برای اولین سال، مقطع دکترای تخصصی با ۳ رشته در دانشگاه راه‌اندازی شد. بر این اساس، رشته علوم و مهندسی جنگل گرایش علوم زیستی جنگل، علوم و مهندسی آبخیز گرایش حفاظت آب و خاک و شیمی آلی برای اولین بار در دانشگاه ارائه شدند.
https://deyarkaroon.ir/vdcewe8zvjh8zzi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما