يکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۲
کد مطلب : 114078
جالب است ۰

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای استان خوزستان، منصور روزدار با بیان این که توصیه من به ورزشکاران این است که به چگونگی مصرف آب هنگام فعالیت ورزشی توجه بسیار داشته باشند، گفت: حتما پیش از آغاز فعالیت ورزشی آب مصرف کنند و حتی در حین ورزش کردن و پس از آن نیز به مقدار زیاد باید آب مصرف شود. همچنین توصیه می‌شود، افراد در هر ۱۵ تا ۲۰ دقیقه فعالیت ورزشی ۱۵۰ تا ۲۰۰ سی سی آب مصرف شود.
وی افزود: باتوجه به این که در نوجوانان حین فعالیت ورزشی تعریق بسیار بیشتر است، توصیه من به استفاده زیاد از آب است. ضمن این که بهتر است آب، نه خیلی گرم و نه خیلی سرد، بلکه ولرم باشد.
روزه دار ادامه داد: هوای خوزستان امسال از یک آب و هوای خوب به یک باره به یک آب و هوای بسیار گرم تبدیل شد و هماهنگی جسمی و ذهنی خوبی رقم نخورد، بنابراین باید فعالیت‌های ورزشی در ساعت‌هایی باشد که زیر نور آفتاب نباشد و در سالن‌های ورزشی با تهویه و دمای مناسب ۲۸ تا ۳۰ درجه تمرین انجام شود تا فرد دچار گرمازدگی نشود.
رئیس هیات پزشکی ورزشی خوزستان اضافه کرد: همچنین کودکان در سن رشد، افراد مُسن، افراد دارای بیماری زمینه‌ای و زنان باردار در صورت فعالیت ورزشی این موضوع را مدنظر داشته باشند که هنگام انجام فعالیت ورزشی، لباس نخی به تن کنند و فعالیت‌شان در سایه یا در سالن‌هایی با تهویه و دمای مناسب باشند.
 
https://deyarkaroon.ir/vdciy5azvt1azu2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما