شنبه ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۵
کد مطلب : 114051
جالب است ۰
در دولت سیزدهم تحولات اساسی در حوزه بهداشت و درمان در شهرستان اندیکا رخ داد که این منطقه را به یک کارگاه عمرانی تبدیل کرده است.
 مهر، منصور پورحسین زاده پیش از ظهر امروز شنبه در گفت وگویی رسانه‌ای اظهار کرد: ۳۸ پروژه جدید شامل ۳۳ خانه بهداشت، ۳ مرکز جامع سلامت، ۲ زیست پزشک، یک محوطه‌سازی، یک ساختمان امحاء زباله و بیمارستان ۶۴ تختخوابی در حال ساخت است که در مجموع بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آنها اختصاص یافته است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان اندیکا افزود: تعدادی از این پروژه‌ها به اتمام رسیده و در حال حاضر از آنها بهره‌برداری می‌شود. تعدادی دیگر شامل خانه‌های بهداشت شلا، فرگه، سرهونی و مرکز جامع سلامت دینراک طی هفته آینده افتتاح خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه بزرگترین پروژه قابل افتتاح شبکه بهداشت و درمان اندیکا، مرکز جامع سلامت دینراک است، گفت: عملیات احداث این مرکز از سال ۱۴۰۱ آغاز شده و ۸ میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص یافته است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان اندیکا ادامه داد: بیمارستان ۶۴ تختخوابی خیرساز اندیکا در حال حاضر در مرحله تسطیح زمین است. مابقی پروژه‌ها بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیش‌بینی می‌شود تمامی آنها تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسند.
حسین زاده با بیان اینکه با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، جمعیتی حدود ۵۳ هزار نفر از خدمات بهداشتی و درمانی بهره‌مند خواهند شد، گفت: علاوه بر احداث خانه‌های بهداشت جدید، برای بازسازی ۱۰ خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت قدیمی نیز ۳ میلیارد تومان هزینه شده است.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcjixevvuqevyz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما