شنبه ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۷
کد مطلب : 114045
جالب است ۰
آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای ۲ شهر خوزستان روز شنبه در وضعیت خطرناک قرار دارد.
 ایرنا :براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ صبح روز شنبه براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در آبادان با شاخص ۴۲۱ و خرمشهر ۴۶۶ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت خطرناک قرار دارد.
بر اساس این گزارش وضعیت هوا در اندیمشک ۱۳۱، بهبهان ۱۶۴ و هویزه ۱۵۶ قرمز و ایستگاه‌های استانداری خوزستان، نیوساید، پادادشهر و پست برق به ترتیب با شاخص‌های ۱۲۰، ۱۱۳، ۱۱۶ و ۱۳۹، پتروشیمی مسجدسلیمان ۱۰۳، رامشیر ۱۰۱، شادگان ۱۲۴، شوش ۱۱۳، شوشتر ۱۲۱، ماهشهر ۱۱۱ و هندیجان ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.
در این مدت هوای شهرهای امیدیه، ایذه، دزفول، رامهرمز و ایستگاه شرکت نفت مسجدسلیمان به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.
هوای هیچ شهری در روز جاری سالم و پاک گزارش نشده است.
بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز روز سالم و پاکی را نداشت.
وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.
افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.
براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.
استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.
https://deyarkaroon.ir/vdcc00qsp2bqsx8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما