جمعه ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۴
کد مطلب : 114036
جالب است ۰

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای استان خوزستان، علی اکبر حسینی محراب روز جمعه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۳ پس از انداختن رای خود در صندوق واقع در حسینیه عاشقان ثارالله اهواز در جمع خبرنگاران گفت: با وجود اینکه دشمنان به این کشور چشم دوخته و خواب‌ها دیده اند، اما همواره ملت ایران ثابت قدم در مسیر آرمان‌های انقلاب و نظام قدم برمی دارند که این موضوع ناشی از اعتماد مردم به جمهوری اسلامی است.
وی به استقرار ۳ هزار و ۴۰۰ صندوق اخذ رای در استان اشاره کرد و افزود: از این تعداد بیش از ۹۰۰ صندوق به صورت سیار آرا مردم را جمع آوری می‌کنند و مردم با شرکت حداکثری در انتخابات، پایه‌های این نظام را مستحکم‌تر کرده و پشتیبانی خود از ولایت فقیه را اعلام می‌دارند.
حسینی محراب با اشاره به پیش بینی بیش از ۴ هزار تعرف رای در استان، ادامه داد: تعرفه‌های رای در شهر‌ها تقسیم شده و از این بابت مشکلی نداریم، همچنین مقداری تعرفه ذخیره شده که در صورت نیاز از طریق بالگرد در اختیار حوز‌های انتخابیه قرار می‌گیرد.
استاندار خوزستان در خصوص علت مغایرت در آمار واجدین شرایط رای دهی در استان می‌گوید: برخی از مردم خوزستان به استان‌های دیگر مهاجرت کردند، اما همچنان جزو آمار استان به شمار می‌روند.
وی در پایان گفت: از همه مردم استان درخواست دارم طبق فرمایشات رهبری هر چه سریعتر نسبت به شرکت در انتخابات اقدام و این فریضه مهم را به جا آورند.
دور نخست چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جمعه گذشته، هشتم تیر برگزار شد و به دلیل کسب نشدن اکثریت مطلق آرا توسط هیچ کدام از نامزد‌های حاضر در آن انتخابات شامل مسعود پزشکیان، مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی و محمدباقر قالیباف، این انتخابات به دور دوم کشیده شد.
در دور دوم نیز مسعود پزشکیان و سعید جلیلی برای نشستن بر کرسی ریاست جمهوری با هم رقابت می‌کنند.
در این دور، کسب اکثریت نسبی نیاز است و هرکسی که رای بالاتری بیاورد، نهمین رییس جمهوری اسلامی ایران در چهاردهمین دوره خواهد بود.
 
https://deyarkaroon.ir/vdcc10qse2bqsx8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما