سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۸
کد مطلب : 113324
جالب است ۰

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای استان خوزستان، دبیر علمی پنجمین سوگواره ملی روضه‌های داستانی در این نشست با اشاره به اینکه واقعه عاشورا هویت ساز است، گفت: به رغم محتوای بسیار غنی که در واقعه عاشورا نهفته است در عرصه داستان نتوانستیم از آن بهره‌مند شویم و این موضوع همیشه با انفعال از طرف ما همراه بوده است؛ این در حالی است که آثار فراوانی در جهان مسیحیت درباره به صلیب کشیده شدن حضرت مسیح (ع) نوشته و ساخته شده‌اند.  
 علی‌اصغر عزتی‌ پاک افزود:  وقتی این آثار را با محتوای تولید شده درباره عاشورا مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم که آنها آثاری ساخته و دنیا را با آن پُر کرده‌اند، اما درباره عاشورا این اتفاق نیفتاده است گویا ما هنوز آن‌گونه که باید به واقعه نزدیک نشده و عظمت آن را درک نکرده‌ایم. لازم است تأثیر واقعه عاشورا بر انسان‌های مختلف از ادیان و مذاهب گوناگون مورد توجه قرار گیرد و به آن پرداخته شود. وی اظهار کرد: داستان‌ها و روایت‌ها، موجب ماندگاری وقایع مهم می‌شوند و اثرگذاری آنها را پُررنگ می‌کنند. تطبیق زمانه قیام عاشورا با زمانه کنونی، از موضوعاتی است که می‌تواند مورد توجه نویسندگان آگاه قرار بگیرد.
افزود: در حال حاضر فاجعه انسانی در غزه، در جلوی چشم همگان رخ می‌دهد، اما کسی واکنش خاصی به آن ندارند و این می‌تواند از مواردی باشد که مورد توجه نویسندگان قرار بگیرد. باید برای بالا بردن کیفیت آثار تدبیری اتخاذ کنیم، افزود: کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی باید برگزار شود تا مباحث تبیین شود و نویسندگان بتوانند در این مسیر درست‌تر قدم بردارند.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcb5fb8arhb8fp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما