دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۸
کد مطلب : 113291
جالب است ۰
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای استان خوزستان، محمد خانچی در بازدید از محل استقرار مواکب اربعین در مسیر مرز شلمچه اظهار کرد: دستگاه‌های و اداره‌های متولی طرح‌های عمرانی در ۲ گذرگاه اربعین حسینی شلمچه و چذابه باید نسبت به تکمیل این زیرساخت‌ها پیش از شروع حرکت زائران به سمت مرز‌ها اقدام کنند.

وی به آغاز عملیات اجرایی زیرسازی و آسفالت سه کیلومتر از مسیر پشت مواکب اربعین در شلمچه اشاره کرد و افزود: بهسازی این مسیر همواره دغدغه موکب‌داران برای رساندن آسان تجیهزات، تدارکات و ارائه خدمات به زائران بود که همزمان با استقرار مواکب حسینی و قبل از مراسم اربعین، تکمیل و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

خانچی گفت: عملیات اجرایی چهار خطه کردن ۹ کیلومتر از مسیر خرمشهر به اهواز از ۲ سمت در حال انجام است که در اربعین حسینی امسال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان افزود:باید شرایطی در ۲ گذرگاه اربعین حسینی استان خوزستان فراهم شود تا موکب داران به راحتی خدمات خود را به زائران ارائه دهند.

پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه ۲ گذرگاه تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان هستند. هر ساله هزاران نفر زائر عتبات عالیات از سراسر کشور و یا کشور‌های دیگر از این ۲ مرز در مراسم اربعین حسینی عازم کشور عراق می‌شوند.
 
https://deyarkaroon.ir/vdceox8zzjh8zwi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما