دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۲
کد مطلب : 113282
جالب است ۰
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای استان خوزستان، مدیر کل حفاطت محیط زیست خوزستان در آیین راه‌اندازی خانه فناور در اهواز هدف از راه‌اندازی این مرکز را همکاری با شرکت‌های دانش بنیان و مراکز علمی محیط زیست به منظور بهره‌مندی از ایده‌ها و فناوری‌های جدید در حفاظت از محیط زیست عنوان کرد.

به گفته داود میرشکار کمک به ایجاد چرخه اقتصادی با پشتوانه دانش و فناوری و رفع تهدید‌های موجود، برای سلامت شهروندان از دیگر موارد مورد نظر در راه‌اندازی خانه فناور محیط زیست است.

وی افزود: باید برای هر کدام از مشکلات زیست محیطی به کمک جوانان از فناوری‌های روز استفاده شود و آنها ایده‌ها و تولیداتشان را به صنعت معرفی کرده و برای این فناوری‌ها چرخه اقتصادی ایجاد کنیم.

میرشکار خانه فناور را ساختار جدیدی در سازمان دانست که بنا است به عنوان یک حوزه بین بخشی به محیط زیست کمک کند و هدف اصلی آن همسوسازی سازمان‌های تاثیرگذار در تصمیمات زیست محیطی و ارایه راهکار‌های دانش بنیان است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان بازار استفاده از محصولات دانش‌بنیان در حوزه محیط زیست را سودآور دانست و گفت: این بازار در حوزه اشتغال‌های سبز بسیار موثر است.

در پایان این آیین با حضور رییس دانشگاه شهید چمران اهواز خانه فناور محیط زیست راه‌اندازی شد.
https://deyarkaroon.ir/vdcevx8zwjh8zwi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما