دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۲
کد مطلب : 113275
جالب است ۰
براساس آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور، هوای ۸ شهر در استان خوزستان در وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروه‌های سنی قرار گرفت.
 مهر، طبق اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ و بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در ایستگاه‌های استانداری، نیوساید و پادادشهر در اهواز به ترتیب با شاخص‌ها ۱۶۰، ۱۶۴ و ۱۵۹، آبادان ۱۵۳، اندیمشک ۱۵۶، خرمشهر ۱۵۴، شوشتر ۱۵۴، ماهشهر ۱۵۳، هندیجان ۱۵۷ و هویزه ۱۵۷ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروه‌های سنی قرار دارد.
بر اساس این گزارش وضعیت دزفول ۱۲۳ و شادگان ۱۴۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و هوای شهرهای ایذه، بهبهان، پتروشیمی مسجدسلیمان، رامشیر، رامهرمز، شوش و شرکت نفت مسجدسلیمان به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است. هوای هیچ شهری امروز سالم و پاک گزارش نشده است. وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و… موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.
افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا ناسالم است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند. براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است. استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcguw9qnak9qx4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما