دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۲
کد مطلب : 113256
جالب است ۰

استاندار خوزستان با اشاره به روند احداث شهرک‌های صنعتی و تولیدی گفت: بعضی از شهرک‌های صنعتی در خوزستان که قبلا در حد انعقاد تفاهم نامه بود به مرحله اجرا رسیده و با ساختن آنها بخش زیادی از کارگاه‌های تولیدی راه اندازی خواهد شد.

 ایرنا :علی اکبرحسینی محراب عصر یکشنبه در نشست احداث شهرک‌های تولیدی در سالن جلسات حوزه استاندار خوزستان بیان کرد: درراستای سفر رییس جمهور فقید به خوزستان تفاهم نامه‌ای بین استانداری خوزستان و بعضی از شرکت‌ها مانند هلدینگ خلیج فارس و وزارت صنایع و معادن منعقد شد که در استان چند شهرک از جمله شهرک صنعتی، پوشاک و کارگاه‌های مختلف، داروهای گیاهی و امنیت غذایی راه اندازی شود که در این زمینه جلسات مختلفی با دست اندکاران در این زمینه برگزار شد.

وی افزود: هم اینک بعضی از شهرک‌ها مانند شهرک شرکت شیمیایی و صنایع پتروشیمی در شهرستان امیدیه که دوستان در هلدینگ خلیج فارس به دنبال راه اندازی آن هستند در آن منطقه اشتغال خوبی به وجود می‌آورد و همچنین شهرک صنعتی و دارویی در شهر رامین در کنار مجتمع مسکونی مهرسبب می‌شود که ما دسترسی خوبی به اشتغال مردم منطقه داشته باشیم.
حسینی محراب ادامه داد: در شهرهای اندیمشک و دزفول نیز شهرک‌های صنعتی جدیدی که در سفر رییس جمهوری شهید به خوزستان مصوب شد در حال پیگیری است و امیدواریم با پیگیری کارگروه حوزه شهرک‌های صنعتی شاهد رشد، پیشرفت و اشتغال خوب در استان باشیم .
وی با اشاره به ارزیابی زیر ساخت شهرک‌های صنعتی در خوزستان گفت: در هر شهری این موضوع متفاوت است، در بعضی شهرها مشکل زیر ساختی نداریم مانند شهرک صنعتی دزفول، خرمشهرو شهرک‌های صنعتی اهواز ولی برخی دیگر نیز به دلایل مختلف ناشی از ضعف مدیریتی، راکد بودن کارگاه و مشکلات سرمایه در گردش چالش‌هایی وجود دارد.
وی ادامه داد: امیدواریم با این حرکتی که در کارگروه حوزه شهرک‌های صنعتی شروع شده این بخش‌هایی که دارای مشکل در زمینه‌های مختلف از جمله آسفالت ، تامین آب، افت ولتاژ برق در کارگاه ها،گاز و در حال حاضر نیز با توجه به سهمیه بندی برق وجود دارد با پیگیری‌های لازم در این جلسات مشکلات را به حداقل برسانیم.
استاندار خوزستان گفت: در زمینه تامین برق شهرک‌های صنعتی و با هدف حفظ پایداری شبکه سراسری برق فقط یک روز در طول هفته تعطیل هستند واین شهرک ها بقیه روزهای هفته می‌توانند نسبت به برنامه تولیدی خود اقدام کنند، لذا اگر مشکلی در این زمینه کارگاه ها در شهرک ها داشتند به ما منتقل کنند تا پیگیری‌های لازم صورت بگیرد.
وی ادامه داد: شهرک‌های صنعتی با اهداف مختلفی ایجاد شدند که مهمترین آن تولید، صادرات، اشتغال و داشتن برندهای موفق است و تامین نیاز تولید کنندگان و حمایت از بخش های مختلف صنعتی و زیر ساخت مناسب در این مسیر ضروری است.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcftmdyvw6dy0a.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما