يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۶
کد مطلب : 113243
جالب است ۰
معاون اقتصادی استاندار خوزستان گفت: باید بسترهای لازم برای فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان و فناور وجود داشته باشد تا به اهداف کلان کشور دست یافت.
مهر، محمد راضی جلالی پیش از ظهر امروز یکشنبه در نشست پیگیری مشکلات شرکت‌های دانش بنیان در استان خوزستان بیان کرد: اقتصاد دانش‌بنیان و حرکت در این مسیر یکی از راهبردهایی است که مقام معظم رهبری به عنوان راه نجات دهنده اقتصاد کشور مطرح کرده و تأثیر بسزایی در حل مشکلات اقتصادی ایفا می‌کند.
وی اظهار کرد: توفیقاتی که در این مسیر حاصل شده نتیجه اعتماد و حمایت جوانانی است که در تمام نقاط این سرزمین متناسب با نیازهای کشور تلاش کردند و با تلفیق مهارت، دانش و پشتکار توانستند نیاز کشور را مرتفع کنند.
معاون اقتصادی استاندار خوزستان تصریح کرد: اگر چه سهم شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور ناچیز است ولی اتفاقات خوبی در زمینه‌های مختلف هسته‌ای، پزشکی، نفت، گاز، پتروشیمی و کشاورزی حاصل شده است.
راضی جلالی با بیان اینکه حمایت مالی بانک‌ها می‌تواند در زمینه تحقق اقتصاد دانش‌بنیان تأثیر گذار باشد، گفت: افکار علمی بدون حمایت مالی به نتیجه نمی‌رسند بنابراین باید بسترهای لازم برای فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان و فناور وجود داشته باشد تا به اهداف کلان کشور دست یافت.
وی تاکید کرد: روش‌های جدید تأمین مالی، مولدسازی، تهاتر و روش‌های دیگر امروزه به کمک بانک‌ها آمده که می‌توانند با استفاده از این روش‌ها نیازهای شرکت‌های دانش بنیان را مرتفع کنند.
معاون اقتصادی استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه همه مردم در این مسیر مسؤول هستند و باید به بهترین شکل این مسؤولیت را انجام دهند، گفت: انتظار می‌رود بانک‌ها در این راستا به هر طریقی کمک کنند، زیرا برای پیشرفت کشور مسیری جز تحقق اقتصاد دانش‌بنیان وجود ندارد.
به گزارش مهر، هم‌اکنون ۴۲۷ شرکت فناور در پارک علم و فناوری و ۱۵۰ شرکت دانش بنیان در خوزستان فعالیت دارند.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcbafb8frhb85p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما