يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۱:۴۷
کد مطلب : 113225
جالب است ۰
استاندار خوزستان با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی استان از میانگین کشوری کمتر است، گفت: خیرین مدرسه‌ساز در کنار اداره کل نوسازی مدارس خوزستان برای رسیدن به سرانه آموزشی استاندارد ملی تلاش کنند تا دانش آموزان خوزستان در شرایط مطلوب به تحصیل بپردازند.
 ایرنا، علی اکبر حسینی محراب  روز شنبه در بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان در محل گیت بوستان اهواز بیان کرد: خیران مدرسه‌ساز با انتخاب درست به حوزه مدرسه‌سازی ورود کردند و این انتخاب در نهایت منجر به تقویت نیروی انسانی تحصیل کرده در جامعه می شود.
سرانه فضای آموزشی خوزستان ۴.۹۶ و میانگین سرانه آموزشی کشور ۵.۲ است.
وی با بیان اینکه خیران در کنار آموزش و پرورش زمینه پرورش آینده‌سازان این کشور را فراهم می‌کنند، اظهار کرد: خیران مدرسه‌ساز در ساخت فرهنگ قوی یک جامعه نیز کمک می‌کنند.
حسینی محراب  ادامه داد: خیرین مدرسه‌ساز میدان دار ایثار و گذشت هستند و باعث ترویج فرهنگ نیکوکاری بین اطرافیان خود و جامعه می‌شوند و خود کلاس درسی برای دیگران هستند.
استاندار خوزستان تاکید کرد: خیرین مدرسه‌ساز، حتما با اولیا و دانش‌آموزانی که در مدرسه ساخته شده توسط آن‌ها مشغول به تحصیل هستند؛ ارتباط داشته تا ثمره کار خود را مشاهده و دانش آموزان را نیز با این مسیر نورانی آشنا کنند.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش نیز در تامین اعتبار سهم خود در ساخت مدرسه با خیران همکاری کند تا نیکوکاران برای ادامه کار رغبت بیشتری داشته باشند.
ضرورت توجه به مدارس مناطق محروم اهواز
در ادامه این مراسم نماینده ولی فقیه در خوزستان با بین اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو از مطالبات رهبر معظم انقلاب است اظهار کرد: باید همه تلاش برای انجام دستور مقام معظم رهبری انجام شود و همه باید همدیگر را به وحدت در برگزاری این انتخابات دعوت کنند.
حجت الاسلام سید محمد نبی موسوی‌فرد با بیان اینکه یکی دیگر از اولیت‌های انتخابات ، انتخاب فرد اصلح است افزود: باید فردی برای ریاست جمهوری انتخاب شود تا در ریل گذاری که شهید جمهور برای کشور انجام داده حرکت کند و خدمت‌رسانی به مردم دغدغه آن باشد.
وی در ادامه با تحسین فعالیت خیران مدرسه‌ساز بیان کرد: اگر دانش‌آموزان در کلاس‌های مناسب تحصیل می‌کنند به برکت همکاری خیران مدرسه‌ساز است.
امام جمعه اهواز با ابراز گله‌مندی از وجود مدارس نامناسب در مناطق محروم اهواز اظهار کرد: متاسفانه در مناطق محروم استان با وجود تمام تلاش های انجام شده مدارسی وجود دارد که در شان مردم و دانش‌آموزان آن مناطق نیست.
نماینده ولی فقیه در خوزستان تصریح کرد: دولت به تنهایی قادر به ساخت مدرسه نیست و لازم است که خیران نیز پای کار بیایند.
به گزارش ایرنا، خیرین مدرسه‌ساز خوزستان با مشارکت هفت هزار میلیارد ریالی در امر مدرسه‌سازی بالاترین میزان مشارکت را در کشور کسب کردند.
بر اساس اعلام مدیر کل نوسازی مدارس خوزستان برای امسال ساخت ۸۰۰ کلاس درس برنامه ریزی شده است.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcb5fb8srhb85p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما