شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۳
کد مطلب : 113207
جالب است ۰
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از چهارخطه شدن بیش از ۹۰ درصد از محور اهواز به چذابه (محور طریق الحسین) خبر داد.
مهر، رحمان بهرامی ظهر امروز شنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای با اشاره به اینکه محور اهواز - چذابه یکی از راه‌های اصلی و شریانی خوزستان است، گفت: این محور به سبب تردد کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی و ترانزیت کالا به کشور عراق و همچنین تردد زوار اربعین حسینی بسیار پر تردد و حائز اهمیت است.
وی با بیان اینکه محور اهواز - چذابه مسیر اصلی تردد کشاورزان منطقه است، افزود: این محور از مسیر شهرهای حمیدیه، کوت سید نعیم، سوسنگرد و بستان منتهی به چذابه عبور می‌کند و پروژه‌های فعالی در این مسیر تعریف شده است.
بهرامی ادامه داد: این محور به طول ۱۱۵ کیلومتر است و بیش از ۹۰ درصد آن در سال‌های گذشته چهارخطه شده و پنج کیلومتر تا تکمیل شدن این محور به صورت چهارخطه، باقی مانده است.
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان اضافه کرد: همچنین پل حمیدیه به طول ۳۰ متر دارای هشت شمع است که اجرا شده و ساخت شاهتیرهای پل در دست اقدام است و ورق‌های کناری پل نیز خریداری و تحویل پیمانکار شده است. این پل طبق زمانبندی انجام شده تا اربعین ۱۴۰۳ به طور کامل به بهره‌برداری خواهد رسید.
بهرامی ادامه داد: پل کمربندی سوسنگرد که در این مسیر است شاه‌تیره‌های آن هم آماده نصب است و تا اربعین سال آینده زیر بار ترافیک خواهد رفت.
وی از تکمیل پل سابله به طول ۴۰ متر در سال گذشته خبر داد و افزود: راه‌های دو طرف این پل به طول یک هزار و ۴۰۰ متر ظرف مدت ۲۰ روز آینده آسفالت و به بهره‌برداری می‌رسد.
بهرامی با بیان اینکه پل بستان از دیگر پروژه‌های این محور است که پیمانکار آن مشخص شده است، گفت: این پل ۶۰ متر طول دارد و اعتبار آن نیز ۸۰ میلیارد تومان است که عملیات اجرایی آن به زودی آغاز شده و تا اربعین ۱۴۰۴ به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی اظهار کرد: همچنین مجوز لایه دوم روکش آسفالت پل تا پل (کمربندی بستان) به طول دو کیلومتر به صورت چهارخطه که در سال گذشته با یک لایه آسفالت زیر بار ترافیک رفت، با پیگیری مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان، دریافت شده است و تا اربعین سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسد.
بهرامی ادامه داد: پروژه پنج کیلومتری ادامه کمربندی بستان نیز یکی دیگر از پروژه‌های محور طریق الحسین است که معارض زیادی داشت که خوشبختانه مشکل معارضین آن رفع شده است و بزودی عملیات اجرایی آن ادامه می‌یابد.
وی در ادامه پروژه پنج کیلومتری جاده ترانزیتی منتهی به بازارچه و پایانه چذابه را یکی دیگر از پروژه‌های مهم این محور برشمرد و تصریح کرد: لایه اول این محور آسفالت شده و لایه دوم دارای پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد است که طبق زمان‌بندی تا ۲۰ روز آینده به طور کامل به بهره‌برداری خواهد رسید.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcbgfb8zrhb85p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما