شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۲
کد مطلب : 113206
جالب است ۰
استاندار خوزستان بر ضرورت افزایش سرانه فضای آموزشی در استان تاکید کرد و گفت: حضور خیران در مدرسه باعث رشد جریان فکری به سمت ایثارگری می‌شود.
 مهر، علی‌اکبر حسینی‌محراب ظهر امروز شنبه در بیست و ششمین دوره جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان خوزستان که در گیت بوستان اهواز برگزار شد، اظهار کرد: فعالیت خیران، باقیات صالحات و صدقات جاری است که در راه خدا، از مال می‌گذرند و برای جامعه از خود یادگاری به جا می‌گذارند و با تربیت نیروی انسانی مؤثر که گاه به دلیل مشکلات استان و کشور از تحصیل محروم می‌شوند، به پیشرفت استان و کشور کمک می‌کنند.
وی ادامه داد: نهضت مدرسه‌سازی نشان‌دهنده شخصیت و درک والا از نیاز واقعی جامعه است. خیران مدرسه‌ساز می‌توانستند در بخش‌های دیگر مانند احداث درمانگاه هم فعالیت کنند اما ورود به حوزه تعلیم و تربیت امری است که همه بزرگان دین بر آن تاکید دارند و منجر به آدم‌سازی می‌شود.
استاندار خوزستان با بیان اینکه حضور خیران مدرسه‌ساز کمک به همه جامعه است، گفت: جامعه‌ای که فرهنگ قوی داشته باشد، در همه ابعاد به پیروزی می‌رسد. جریان‌های سیاسی، امنیتی و… راجع به مدارس، برنامه‌های زیادی داشته دارند و خواهند داشت اما آنچه مساله تفکر را در دانش‌آموزان نهادینه می‌کند، کار خیر این خیران است.
وی تاکید کرد: خیران میدان‌دار صحنه ایثار و گذشت هستند و آن را به نسل آینده منتقل می‌کنند و حضور خیران در مدرسه، باعث رشد جریان فکری به سمت ایثارگری می‌شود.
حسینی‌محراب بیان کرد: از آموزش و پرورش می‌خواهیم که تعهدات خود را اجرا کند و به گونه‌ای نباشد که سرمایه خیران معطل بماند. استان خوزستان از نظر سرانه آموزشی نسبت به جمعیت، سرانه خوبی ندارد و از میانگین کشوری پایین‌تر است و نیاز است افراد بیشتری به سپاه خیران مدرسه‌ساز بپیوندند.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcawen6i49n6u1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما