شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۳
کد مطلب : 113198
جالب است ۰
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در سال ۱۴۰۲، میزان تولید گیاهان دارویی خوزستان ۳۸ هزار و ۵۰۰ تن بوده که نسبت به سال قبل از آن ۱۶ درصد افزایش تولید داشته است.
مهر، محمد حسنی‌نسب پیش از ظهر امروز شنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای با اعلام اینکه ۳۰ گونه گیاه دارویی در خوزستان تولید می‌شود، خبر داد: رتبه نخست کشور در تولید این گیاهان به خوزستان اختصاص دارد.
وی در ادامه سطح زیرکشت گیاهان دارویی خوزستان را ۲ هزار هکتار اعلام کرد و افزود: همه شهرستان‌های استان از جمله دزفول، دزپارت، حمیدیه، رامهرمز، کارون، اندیمشک، اندیکا، شوش تولیدکننده گیاهان دارویی هستند.
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی خوزستان ادامه داد: در این استان بازه وسیعی از گیاهان دارویی در حال تولید است و ۳۰ گونه از مهمترین گیاهان دارویی با ارزش دارویی و صادراتی بیشترین سطح کشت را به خود اختصاص داده‌اند.
حسنی نسب بیان کرد: انواع نعناع از جمله نعناع فلفلی، سیاهدانه، گشنیز، شوید، گلرنگ، رازیانه، گل گاوزبان، رزماری، چای ترش، زیره سبز و ماریتیغال از مهمترین گیاهان دارویی تولید شده در خوزستان به شمار می‌روند؛ همچنین محصولاتی مانند زعفران، آلوئه‌ورا، مورینگا، استویا، بادرنجبویه، حنا، مورد معطر و کاپاریس در حال توسعه هستند.
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲، میزان تولید گیاهان دارویی خوزستان ۳۸ هزار و ۵۰۰ تن بوده که نسبت به سال قبل از آن ۱۶ درصد افزایش تولید داشته است.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcaoen6a49n661.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما