جمعه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۵
کد مطلب : 113181
جالب است ۰
مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی افزایش رطوبت و وقوع شرجی در استان خبر داد.
محمد سبزه‌زاری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی، همچنان تا روز دوشنبه جو پایداری در سطح استان خوزستان حاکم است. از امروز تا روز چهارشنبه افزایش رطوبت و شرجی در سواحل و فراسواحل جنوبی تا بخش‌های مرکزی و غربی استان پدیده غالب خواهد بود به طوری که اوج ساعات شرجی هر روز از بامداد تا صبحگاه رخ خواهد داد.
وی افزود: همچنین در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه با گذر سامانه ضعیف بارشی از مرزهای شرقی و شمالی استان خوزستان، احتمال رشد ابر و رگبارهای پراکنده و خفیف در ارتفاعات استان دور از انتظار نیست. 
سبزه‌زاری ادامه داد: دمای روزانه تا اواسط هفته آینده در اغلب مناطق استان خوزستان تغییر محسوسی نخواهد داشت، به جز روز یکشنبه که در بخش‌های جنوبی کاهش دو تا چهار درجه‌ای دما پیش‌بینی می‌شود. شمال خلیج فارس نیز تا اواسط هفته آینده در برخی ساعات مواج خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه‌روز گذشته بندر ماهشهر با ۴۶.۸ و صفی آباد دزفول با ۲۱.۶ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط خوزستان گزارش شده‌اند. تغییرات دمای اهواز در این مدت بین ۴۶.۲ و ۲۹ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است. 

 
https://deyarkaroon.ir/vdcc41qss2bqss8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما