پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۲
کد مطلب : 113146
جالب است ۰
فرمانده مرزبانی فراجا گفت: دیپلماسی فعال به منظور امنیت مرزهای کشور عراق و ایران بین مرزبانی ۲ کشور برقرار است.
 ایرنا :سردار احمد علی گودرزی پنجشنبه در مراسم افتتاحیه پایگاه کنترل و مراقبت شماره یک مرزی شلمچه اظهار کرد: هماهنگی مرزبانان ایرانی و عراقی به منظور جلوگیری از قاچاق سلاح و مواد مخدر به صورت مطلوبی در حال انجام است.
وی افزود: دیپلماسی مرزی لحظه‌ای بین ۲ کشور برقرار است و شاهد اوج هماهنگی با کشور عراق بخصوص در مرزهای ۲ کشور هستیم.
سردار گودرزی گفت: سال گذشته ۱۲۷ نشست با کشور عراق در خصوص اربعین حسینی به منظور هماهنگی مرزی برگزار و بسیاری از مشکلات در لحظه برطرف شد.
وی افزود:در اوج هماهنگی با کشور عراق بخصوص در امنیت مرزهای ۲ کشور هستیم و در خصوص برگزاری گشت‌های مشترک و همزمان و برگزار رزمایش مشترک هماهنگی انجام شده است.
سردار گودرزی افزود: سال گذشته ۶ گذرگاه مرزی برای عبور زائران اربعین حسینی در نظر گرفته شده بود که با هماهنگی انجام شده و برای تسهیل در تردد زائران مرز آبی در خرمشهر نیز در اربعین حسینی امسال راه اندازی خواهد شد.
فرمانده مرزبانی فراجا همایش پیاده‌روی اربعین حسینی را تمدن ساز دانست و بیان داشت: مرزبانان ۲ کشور همدل و همنوا برای تسهیل به زایران هستند.
انسداد مرزهای در هورالعظیم در حال انجام است
معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان در این نشست از انجام انسداد فیزیکی مرزهای ایران و عراق در هورالعظیم خبر داد و گفت: ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار از محل مسولیت های اجتماعی نفت به این منظور در نظر گرفته شده است.
ولی اله حیاتی افزود: امنیت مطلوبی در ۶۵۰ کیلومتر مرز استان خوزستان برقرار است.
حیاتی بیان کرد: سال گذشته با تدابیر ویژه انجام شده تسهیل خوبی با کشور عراق در خصوص زائران اربعین حسینی انجام شد و یک میلیون ۷۳۰هزار نفر از مرز شلمچه عبور کردند.
معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت:با هماهنگی انجام شده اربعین متفاوتی در خدمات رسانی به زائران اربعین انجام خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا با حضور فرمانده مرزبانی فراجا بهره‌برداری از ساختمان کنترل و مراقبت‌های مرزی زمینی شماره یک شلمچه با ۲ هزار و ۳۰۰ متر مربع زیربنا که در ۲ طبقه و با اعتبار ۴۶۰ میلیارد ریال توسط سازمان راهداری و پایانه‌ها ساخته و تحویل مرزبانی خرمشهر آغاز شد
به گزارش خبرنگار ایرنا با حضور فرمانده مرزبانی فراجا بهره‌برداری از ساختمان کنترل و مراقبت‌های مرزی زمینی شماره یک شلمچه با ۲ هزار و ۳۰۰ متر مربع زیربنا که در ۲ طبقه و با اعتبار ۴۶۰ میلیارد ریال توسط سازمان راهداری و پایانه‌ها ساخته و تحویل مرزبانی خرمشهر آغاز شد.
مرز بین‌المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.
بر اساس تقویم رسمی کشور چهارم شهریور برابر با ۲۰ صفر ۱۴۴۵ هجری شمشی اربعین حسینی است.
پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه ۲ گذرگاه تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان هستند.
هر ساله هزاران نفر زائر عتبات عالیات از سراسر کشور و یا کشورهای دیگر از این ۲ مرز در مراسم اربعین حسینی عازم کشور عراق هستند.
https://deyarkaroon.ir/vdcdos0f9yt0ff6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما