پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۵
کد مطلب : 112561
جالب است ۰
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان از پیگیری برای اضافه شدن دو رشته جدید خبر داد.
علی رجب‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت آموزشی دانشگاه، اظهارکرد: در حال حاضر هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در دانشگاه تدریس می‌شود. در دوره کارشناسی ۱۴ رشته، کارشناسی ارشد ۳۵ رشته گرایش و دکتری ۱۱ رشته در ۱۱ گروه آموزشی ارائه می‌شوند. همچنین تعداد دانشجویان فعال ۴ هزار و ۱۶۶ نفر هستند.
وی ادامه داد: تمامی رشته‌های تحصیلی به صورت تخصصی در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی هستند و برخی رشته‌ها نیز خاص و منحصر به فرداند. با توجه به وجود این رشته‌ها، مزارع آموزشی، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مجهز وجود دارد.
رجب‌پور با اشاره به اهمیت رشته‌های کشاورزی، عنوان کرد: رشته‌ کشاورزی و زیر مجموعه آن با توجه به اهمیت امنیت غذایی، در تمام جهان از اهمیت خاصی برخوردار است اما در کشور ما از جایگاه اصلی خود فاصله دارد به این منظور توسعه رشته‌های جدید در حال حاضر تنها با پیوست اشتغال انجام می‌شود. یعنی بخشی از دانشجویان، بورس می‌شوند که مساله بسیار مثبت و مهمی است.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان تاکید کرد: وجود پیوست اشتغال می‌تواند منجر به جذب دانشجویان برتر و نخبه شود و اهمیت رشته‌های کشاورزی را افزایش خواهد داد.
وی گفت: در رشته‌هایی که دارای پیوست اشتغال هستند به غیر از اینکه دانشجو، مقرری دریافت می‌کند، در صنعت نیز استخدام می‌شود. برای راه‌اندازی دو رشته جدید گیاهان قندی و زراعت چوب که دارای پیوست اشتغال هستند، اقدام کردیم و در مرحله پیگیری است.
رجب‌پور ادامه داد: اضافه شدن این رشته‌ها، با همکاری صنایع مرتبط برای اعمال پیوست اشتغال امکانپذیر است. دروس کارورزی این رشته‌ها در صنایع مرتبط اجرا می‌شود. زراعت چوب و گیاهان قندی در استان خوزستان از ظرفیت و اهمیت بسیار بالای اقتصادی و اجتماعی برخوردار است و نیاز است در این دو حوزه متخصص تربیت شود.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcd9x0ffyt0fk6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما