پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۰
کد مطلب : 112553
جالب است ۰
سفیر یمن در ایران گفت: هدف اساسی محور جهاد و مقاومت، نجات منطقه از دست آمریکا و رژیم صهیونیستی است.
 ایرنا ، ابراهیم الدیلمی پنجشنبه در یادمان شهدای شلمچه خرمشهر اظهار کرد: پس از عملیات طوفان الاقصی نیروهای مسلح یمن و محور مقاومت وظیفه خود دانستند در کنار مردم مظلوم فلسطین و غزه در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی بایستند.
وی افزود: نیروهای مسلح یمن نخستین عملیات پهبادی و موشکی را به بندر ام الرشراش "ایلات" در سرزمین‌های اشغالی انجام دادند که خسارت‌هایی زیادی را به رژیم صهیونیستی وارد کرد.
الدیلمی گفت: پس از آن نیروهای مسلح یمن از تردد شناورها و کشتی‌های رژیم غاصب صهیونیستی در دریای سرخ و باب المندب جلوگیری و حرکت آنها به مقصد بندر ایلاتی را ممنوع کردند که این مهم خسارت‌های مالی زیادی را بر رژیم صهیونسیتی وارد کرد.
وی افزود: نیروهای مسلح یمن در ادامه حمایت از مردم غزه با هدف قرار دادن کشتی‌های آمریکایی و رژیم صهیونیستی در اقیانوس هند مانع انتقال تجهیزات به این رژیم شدند.
سفیر یمن در تهران گفت: مردم یمن و به ویژه مقاومت اسلامی انصار الله از رشادت رزمندگان ایران در جنگ تحمیلی اطلاع کامل دارند و خرمشهر و شلمچه را به خوبی می‌شناسند.
وی افزود: دوران هشت سال دفاع مقدس، ایران اسلامی الگویی برای مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان جبهه مقامت است.
ابراهیم الدیلمی سفیر یمن در تهران در آستانه سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر به منطقه آزاد اروند سفر و در یادمان شهدای شلمچه به شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرد.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcenw8zxjh8zni.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما