چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۲
کد مطلب : 112547
جالب است ۰
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: مجوز ساخت هفت شهرک صنعتی جدید در استان از سوی هیات دولت مصوب شد.
 ایرنا علی مهدی‌پور روز چهارشنبه در نشست شهرک‌های صنعتی خوزستان در سرسرای استانداری بیان کرد: این‌ مصوبه در سفر دوم رییس جمهور به خوزستان مطالبه شد که مورد تایید دولت قرار گرفت.
وی با بیان اینکه ۷۳ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در استان وجود دارد گفت: اراضی مورد نظر برای ساخت هفت شهرک جدید مشخص شده است.
مهدی‌پور با اشاره به اینکه خوزستان جزء ۶ استان کشور از نظر وسعت اراضی صنعتی در کشور است ادامه داد: اغلب صنایع خرد استان وابسته به صنایع بزرگ هستند.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان افزود: ۲ هزار و ۴۰۰ طرح صنعتی در استان در دست ساخت است.
مهدی‌پور با بیان اینکه سال گذشته ۸۷ هکتار زمین صنعتی در استان واگذار شد اظهار کرد: روند اعطای زمین صنعتی به دلیل کمبود زمین در مناطق تقاضا محور کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه طی ۲ سال اخیر ۶۰۰ پرونده اراضی صنعتی از متقاضیان بدون عملکرد خلع ید شد گفت: در سال گذشته ۵۲ قطعه زمین صنعتی آزادسازی شده است.
در ادامه این‌ نشست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان بیان کرد: تامین فضا برای واحدهای صنعتی یکی از دغدغه‌های حوزه تولید و شهرک‌های صنعتی است.
محمد راضی جلالی ادامه داد: کاهش فرآیند یکساله صدور مجوزها برای سرمایه‌گذاران به یک‌ماه به طور جدی در دست پیگیری است.
وی گفت: محدودیت فضای فیزیکی در شهرک‌های صنعتی استان مشهود است و در مصوبات سفر دوم رییس جمهور به استان توسعه شهرک‌های صنعتی تصویب شده است.
به گزارش ایرنا، خوزستان ۷۳ شهرک و ناحیه صنعتی دارد که کمبود زمین برای واگذاری به سرمایه‌گذاران یکی از مهمترین دغدغه‌های این بخش است.

 
https://deyarkaroon.ir/vdchkinzq23nzmd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما