سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۰
کد مطلب : 112465
جالب است ۰

معاون اقتصادی استاندار خوزستان گفت: در سال گذشته، خوزستان رتبه اول را در جذب سرمایه‌گذاری خارجی را کسب کرد.
 مهر، محمد راضی جلالی در گفت‌وگویی رسانه‌ای درباره توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت‌های اشتغالزایی در خوزستان بیان کرد: ایجاد چنین فرصت‌هایی مستلزم بستری مناسب برای جذب و حضور سرمایه‌گذاران به ویژه سرمایه‌گذاران خارجی در استان است.

معاون اقتصادی استاندار خوزستان با تاکید بر توسعه اقتصادی خوزستان عنوان کرد: ایجاد بسترهای مناسب برای توسعه سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی و در نهایت افزایش سطح اشتغال در استان، در اولویت کاری این معاونت قرار دارد و به صورت مستمر در حال پیگیری است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص بسترسازی سرمایه‌گذاری در خوزستان، ادامه داد: برای این منظور نسبت به بازنگری در فرایندهای سرمایه‌گذاری با هدف اصلاح و کاهش زمان صدور استعلام‌ها و مجوزها و حذف استعلام‌های غیر ضروری اقدام شد.
راضی جلالی گفت: همچنین پس از بررسی و انجام امور کارشناسی، حداکثر زمان مجاز پاسخ به استعلام‌ها، یک ماه تعیین و به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد که این امر در ایجاد پویایی و تسریع در صدور مجوزهای مورد نیاز سرمایه‌گذاران نسبت به قبل بسیار مؤثر بوده است.
به کسب رتبه اول استان خوزستان در جذب سرمایه‌گذاری خارجی در سال ۱۴۰۲ اشاره و اضافه کرد: حجم سرمایه‌گذاری در ۱۴ طرح مصوب سرمایه‌گذاری خارجی استان مبلغ ۹۷۰ میلیون دلار بوده که این مبلغ معادل ۱۷.۵ درصد کل سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در سطح کشور است.
معاون اقتصادی استاندار خوزستان تصریح کرد: با سرمایه‌گذاری‌های جدید در شهرستان‌های خرمشهر، آبادان، ماهشهر و بهبهان، شاهد اشتغال بیش از ۲ هزار نفر در استان هستیم.
https://deyarkaroon.ir/vdcg3x9qnak9qt4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما