سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۸
کد مطلب : 112461
جالب است ۰

معاون قضائی رئیس اداره کل دادگستری خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری با نظارت‌های قضائی از تغییر کاربری ۱۵ هکتار از اراضی کشاورزی و باغات استان پیشگیری شد.
 مهر:عیسی پورسلیمی  دوشنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای اظهار کرد: استان خوزستان مؤلفه‌های متعددی دارد که یکی از آن‌ها اراضی حاصلخیز و دیگری منابع آبی عظیمی است که در راستای توسعه پایدار و انتقال به نسل‌های آینده، باید در حفظ آنها کوشید.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر شاهد خرد کردن اراضی کشاورزی، فروش قطعات و تبدیل آن‌ها به باغ ویلا هستیم که این امر کشاورزی خوزستان را با تهدید مواجه کرده است، ادامه داد: شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی در این خصوص جلسات متعددی را اعم از جلسات اصلی و فرعی و به صورت موضوع محور برگزار کرده است.
پورسلیمی افزود: شهرستان‌هایی که بیشترین سطح اراضی کشاورزی مستعد تغییر کاربری را دارند باید شناسایی و اقدامات پیشگیرانه، در خصوص آن انجام شود. همچنین برای تسریع در اجرای احکام پرونده‌های مطرح در دادگستری‌ها نیز مراتب اعلام تا نظارت قضائی لازم برای تسریع در صدور و اجرای احکام آن‌ها انجام شود.
وی گفت: سال گذشته با اقدامات پیشگیرانه از تغییر کاربری چهار هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان و در دو ماهه امسال نیز از تغییر کاربری ۱۲۰ قطعه به مساحت ۱۵ هکتار از این اراضی پیشگیری شد. در این مدت همچنین با اجرای دستور قضائی دادستان‌ها در راستای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ اراضی و باغات، ۶۹ مورد بنای غیرمجاز قلع و قمع شد.
https://deyarkaroon.ir/vdcceiqss2bqs08.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما