دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۴
کد مطلب : 112456
جالب است ۰
مدیر کل شیلات خوزستان گفت: صنایع آلاینده در راستای تعهدات و مسؤولیت های اجتماعی در زمینه بهسازی و بازسازی ذخایر آبزیان ورود کنند.
 ایرنا، مرتضی سوری روز دوشنبه در نشست کمیته علمی آمار صید شیلات خوزستان بیان کرد: ارایه آمار و اطلاعات درست و شفاف مبنای تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و سیاستگذاری بخش اجرایی است.
وی بر ضرورت ارزیابی و تحلیل صید به ویژه در گونه‌های خاص تاکید کرد و افزود: صید و بهره‌برداری از دریا به صورت مستقیم زیستگاه‌ها و ذخایر طبیعی آبزیان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و سایر عوامل مانند مرگ و میر طبیعی و غیرطبیعی آبزیان و صنایع آلاینده نیز در این خصوص نقش موثری دارند.
سوری خاطرنشان کرد: باید اقداماتی از جمله تکثیر بچه ماهیان دریایی و رهاسازی در محیط طبیعی، ایجاد زیستگاه‌های مصنوعی در منابع آبی، جلوگیری از فعالیت های مخرب ناشی از ورود پساب و خروجی صنایع به منابع آبی، ایجاد سد در مسیر مهاجرت آبزیان پایش شود.
مدیرکل شیلات خوزستان بیان کرد: بخش تحقیقات در تحلیل داده‌ها، مدیریت و بهسازی ذخایر آبزیان می‌تواند نقش موثری ایفا کند و مجموعه این اقدامات منجر به صید پایدار از منابع آبزی، بهبود معیشت جامعه صیادی در استان، ارزآوری و صادرات، امنیت غذایی، تامین پروتئین سالم و با کیفیت در سبد غذایی خانوار شود.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcgnx9q3ak9qt4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما