دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۷
کد مطلب : 112448
جالب است ۰

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: فعالیت سامانه بارشی به صورت پراکنده و خفیف در استان آغاز شده و تا اواخر هفته با شدت و ضعف ادامه دارد.
به گزارش اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری روز دوشنبه بیان کرد: براساس نقشه های پیش یابی هواشناسی انتظار می‌رود طی امروز این سامانه بارشی در بیشتر نقاط استان به صورت پراکنده و نقطه ای سبب رگبار و رعد و برق و وزش باد متوسط تا نسبتا شدید به همراه تندبادهای لحظه‌ای شود به طوری که بیشترین مقدار بارش در مناطق مرتفع شرقی و شمال شرقی پیش‌بینی می‌شود و همچنین احتمال ریزش تگرگ نیز در برخی نقاط وجود دارد.

وی افزود: با توجه به میزان شدت وزش باد طی امروز در بخش‌های جنوبی، جنوب غربی، غربی و تا حدودی مرکزی احتمال خیزش گرد و خاک‌های محلی و همرفتی نیز وجود دارد.

سبزه زاری ادامه داد: فردا سه شنبه نیز در بخش‌های شرقی و شمالی بارش ها به صورت پراکنده ادامه خواهد داشت و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در بیشتر نقاط استان به ویژه شمال شرقی، شرقی، جنوب شرقی و جنوبی بارش‌های پراکنده مورد انتظار است.
مدیر کل هواشناسی خوزستان اظهار کرد: در روز جمعه نیز بارش‌های خفیفی در بخش های شمالی و شمال شرقی دور از انتظار نیست و شمال خلیج فارس نیز تا پنجشنبه مواج و متلاطم و طی امروز و چهارشنبه در برخی ساعات همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود.
وی بیان کرد: در شبانه روز گذشته اهواز با ۴۳ و ایذه با ۱۶.۳ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان گزارش شده و حداکثر دمای اهواز ۴۳ و حداقل ۲۶.۸ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

 
https://deyarkaroon.ir/vdchkinz623nzkd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما