يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۵
کد مطلب : 112419
جالب است ۰
فرمانده انتظامی اندیمشک گفت: یک باب کارگاه تهیه و ساخت انواع سلاح و مهمات جنگی و شکاری در این شهرستان کشف و منهدم شد.
به گزارش مرکز خبر پلیس، سرهنگ علیرضا میررضایی با بیان اینکه مبارزه همه جانبه با سازندگان و توزیع کنندگان سلاح و مهمات غیرمجاز در اولویت کاری فرماندهی انتظامی اندیمشک قرار گرفته است، افزود: ماموران پاسگاه انتظامی چمگلک در این راستا با پشتیبانی عملیاتی سایر واحدهای پلیس با رصد، اشراف و مراقبت موفق به شناسایی یک باب منزل مسکونی در این شهرستان شدند که به کارگاه بزرگ ساخت، تهیه و فروش انواع سلاح و مهمات تبدیل شده بود.
وی ادامه داد: ماموران پلیس با هماهنگی مرجع قضایی در عملیاتی منسجم و ضربتی پس از محاصره کامل محل، نسبت به دستگیری متهم اقدام و از این کارگاه مقادیر زیادی انواع سلاح و مهمات جنگی و شکاری کشف و ضبط کردند.
فرمانده انتظامی اندیمشک گفت: ۲ قبضه سلاح شکاری، یک قبضه کلت کمری جنگی، یک قطعه دستگاه ساخت فشنگ جنگی و شکاری، ۱۵۰ فشنگ شکاری، ۲ عدد فشنگ جنگی مربوط به ژ۳ و کلت، یک عدد نارنجک دستی جنگی، ۲ خشاب کلت کمری و ۱۳۰ عدد چاشنی فشنگ شکاری در این کارگاه کشف و ضبط شد.
وی افزود: مقادیر قابل توجهی قطعات سلاح، باروت و خرج ساخت فشنگ جنگی و شکاری، ۴۰ دستگاه موبایل مسروقه، ۲ عدد سیلندر خودرو مسروقه و ۲ پلاک جعلی دست نویس خودرو نیز از دیگر کشفیات در این کارگاه بودند.
انهدام مزرعه کاشت خشخاش در اندیمشک
سرهنگ میررضایی با تاکید بر برخورد قاطع پلیس با فروشندگان مواد مخدر و سارقان گفت: یگان های پلیس اندیمشک همچنین در چند نوبت نسبت به شناسایی و دستگیری ۲ خرده فروش مواد مخدر که در مغازه و به صورت پیک موتوری مواد مخدر عرضه داشته اقدام کردند.
وی افزود: یک کیلو و ۳۱۰ گرم انواع مواد مخدر در بازرسی از مغازه متهمان کشف و در ادامه هفت نفر از محکومان فراری که حکم جلب آنها توسط دستگاه قضایی صادر شده بود، دستگیر شد.
فرمانده انتظامی اندیمشک اظهارکرد: یگان‌های مختلف پلیس اندیمشک همچنین موفق به توقیف هشت دستگاه وسیله نقلیه متخلف، دستگیری یک سارق احشام دستگیر، کشف ۱۳ راس احشام مسروقه و یک قبضه سلاح شکاری فاقد مجوز شدند.
وی افزود: پنج هزار بوته کاشت خشخاش نیز در یکی از مناطق بخش الوار گرمسیری این شهرستان کشف و معدوم شدند.
سرهنگ میررضایی خاطرنشان کرد: این متهمان با دستور مرجع قضایی با قرار مناسب روانه زندان شدند و روند رسیدگی قضایی آنها آغاز شده است.
به گزارش ایرنا، دادستان عمومی و انقلاب اندیمشک نیز فروردین ماه امسال از کشف و انهدام ۲ کارگاه تولید و توزیع مشروبات الکلی در این شهرستان خبر داده بود.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcfy0dy1w6dyja.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما