شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۳
کد مطلب : 112402
جالب است ۰
بارش باران، خسارت‌های پنهانی را به کشاورزی دزفول وارد کرده به گونه‌ای که کشاورزان تنها امیدشان به حمایت دولت از آنها است تا برای سال زراعی بعدی دچار مشکل نشوند.
خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها - مریم اسدی عیسوند: طوفان و بارش باران شدیدی که در روزهای اخیر در استان خوزستان به ویژه شهرستان دزفول رخ داد سبب شده تا مزارع کشاورزی این شهرستان به ویژه در کشت گندم دچار خسارت‌های عیان و نهان زیادی شوند. بارندگی کم سابقه‌ای که نه تنها کشت گندم و ذرت بلکه سبزی، مرکبات و سایر محصولات را دچار خسارت کرد؛ بنابراین تنها امید کشاورزان این شهرستان حمایت دولت برای پرداخت خسارت به آنان است.
برج پور یکی از کشاورزان شهرستان دزفول در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه از تیرماه سال گذشته تاکنون از کشاورزی تنها ضرر و زیانش نصیبم شده است، اظهار می‌کند: علاوه بر ضرر ۸۰۰ میلیون تومانی از محصولات پاییزه، هم‌اکنون از کشت گندم نیز چیزی جز بی مهری نصیبم نشده است.
وی انتقاد می‌کند: ما کشاورزان دزفولی از وزیران و مسؤولانی که نسبت به مشکلات کشاورزان بی تفاوت هستند، گلایه داریم زیرا آنان هیچ‌گونه درکی از شرایط کاری ما به عنوان «کشاورز» ندارند که با چه زحمت و بدهی‌هایی تنها چشم امیدمان به کشت گندمی بود که اکنون به یغما رفته است.
این شهروند دزفولی با بیان اینکه هزینه هر هکتار از اراضی زیر کشت بالای ۷۵ میلیون تومان بود و اکنون به دلیل اتفاق اخیر از هشت هکتار تنها سه تن محصول نصیبم شد، می‌گوید: اگر دولت گندم را به قیمت ۲۰ یا ۲۲ تومان خریداری می‌کرد، می‌توانستیم اندکی امیدوار باشیم اما در حال حاضر نه تنها محصول را با قیمت پایین خریداری می‌کند بلکه به ضرر و زیان ما کشاورزان نیز توجه چندانی ندارد.

 
https://deyarkaroon.ir/vdchvinzi23nzkd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما