شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۶
کد مطلب : 112398
جالب است ۰
مدیر کل استاندارد خوزستان گفت: نشان استاندارد تجهیزات درون آمبولانس در استان برای واحد تولیدی صادر شد.
 ایرنا :علی داودی شنبه در گفت و گویی رسانه‌ای در این خصوص بیان کرد: پیرو درخواست یک واحد تولیدی مبنی بر تجهیز خودروهای امدادی "ون وانا" و مراجعه کارشناس اداره نظارت بر اجرای استاندارد به واحد تولیدی، بازرسی خودروهای تجهیز شده صورت گرفت.
وی گفت: با توجه به انطباق با بندهای استاندارد مربوطه و تاییدیه سازمان ملی استاندارد ایران مبنی بر منطبق بودن آمبولانس واحد تولیدی با استاندارد ملی، پروانه کاربرد علامت استاندارد ایران صادر شد.
داودی افزود: استاندارد ملی ایران به شماره ۴۳۷۴ با عنوان «خودروهای پزشکی و تجهیزات آمبولانس‌ها» از نوع استانداردهای اجباری است، به این معنی که تمام خودروهای آمبولانس تولیدی در کشور ملزم به رعایت بندهای آن هستند
مدیر کل استاندارد خوزستان ادامه داد: به لحاظ قانونی تجهیز آمبولانس مغایر با این استاندارد تخلف محسوب می‌شود و این استاندارد برای آمبولانس‌های شهری و جاده‌ای با قابلیت انتقال حداقل یک بیمار کاربرد دارد.
وی تصریح کرد: با توجه به حساسیت بسیار زیاد انتقال بیمار از محل حادثه به مراکز درمانی، یک مجموعه استاندارد منسجم برای خودروهای امدادی و اجزای آن‌ها، برای به حداقل رساندن هرگونه ریسک در عملکرد ایمن آمبولانس و تجهیزات داخل آن، کمک خواهد کرد.
https://deyarkaroon.ir/vdcb95b8wrhb8fp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما