شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۳
کد مطلب : 112387
جالب است ۰
نخستین جشنواره اردیبهشت تئاتر آبادان با تجلیل از هنرمندان برگزیده در بخش‌های مختلف نمایش صحنه‌ای، خیابانی و اجراخوانی به کار خود پایان داد.
ایرنا : دبیر نخستین جشنواره اردیبهشت تئاتر آبادان رویز جمعه ضمن اشاره به این نکته که با تمام کم و کاستی ها این جشنواره توانست چراغ تئاتر را پس از مدت ها در منطقه آزاد اروند روشن کند، گفت: خرسندیم که با تمام مصائب و دشواری هایی که بر سر راهمان بود توانستیم در حد بضاعت در این منطقه که دغدغه هنر و هنرمند را دارد نخستین جشنواره اردیبهشت تئاتر آبادان را با حضور گروه های نمایشی از اقصی نقاط استان و ایران برگزار نمائیم.
مهدی پرویش افزود: ۴۲ اثر به دبیرخانه جشنواره راه یافت که از این تعداد و به تصمیم هیأت بازبینی۱۶ اثر به جشنواره راه یافتند.
وی ادامه داد: هشت نمایش در بخش صحنه ای،چهار اثر در بخش خیابانی و چهار اثر در بخش اجرا خوانی مجموع آثاری بودند که در این جشنواره به رقابت پرداختند.
بر اساس رای هیات داوران در بخش کارگردانی تندیس جشنواره به همراه لوح تقدیر و جایزه نقدی به محمد جوهری برای نمایش نقطه صفر تعلق گرفت.
در بخش نویسندگی تندیس جشنواره به همراه لوح تقدیر و جایزه نقدی به بهمن تقی پور برای نمایش مباحثه و در بخش نویسندگی به بهروز وفایی برای نمایش اگر کسی سراغ مرا گرفت تعلق گرفت.
نویسندگی برتر نیز به خسرو امیری برای نمایش بهشت حکیم الله تعلق گرفت.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcjo8evauqevtz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما