جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۶
کد مطلب : 112377
جالب است ۰
مردم ۲ حوزه انتخابیه استان خوزستان امروز در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۳۰۹ شعبه به پای صندوق رأی می‌روند تا سه نماینده دیگر استان را انتخاب کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در دو حوزه انتخابیه «آبادان» و «رامهرمز و رامشیر» روز جمعه بیست و یکم اردیبهشت برگزار می‌شود.
مردم حوزه انتخابیه آبادان برای انتخاب ۲ نماینده از ۳ نماینده خود امروز پای صندوق‌های رأی می‌روند. آنها در دور نخست انتخابات، جلیل مختار را مستقیم راهی بهارستان کرده‌اند و اکنون از بین جواد سعدون زاده، صادق کمایی، سید امیر موسوی جبیلی و سید محمد مولوی ۲ نغر دیگر رت راهی بهارستان می‌کنند.
مردم حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر نیز باید از بین إبراهیم متینیان نماینده فعلی و امیرحسین نظری، یک نفر را راهی مجلس کنند.
۳۰۹ شعبه برای اخذ رأی در این دو حوزه انتخابیه در نظر گرفته شده است که از این تعداد ۱۴۸ شعبه در آبادان، ۱۱۱ شعبه در رامهرمز و ۵۰ شعبه در رامشیر فعالیت دارند.
در دور اول انتخابات مجلس شورای اسلامی از مجموع ۱۸ نماینده مردم خوزستان، ۱۵ نفر انتخاب و به بهارستان راه یافتند. انتخابات در حوزه انتخابیه آبادان همچون دور اول تمام الکترونیکی است.
علاوه بر عوامل اجرایی در دو حوزه انتخابیه آبادان و رامهرمز و رامشیر از سایر مناطق استان برای کمک به برگزاری انتخابات حضور دارند.
از سوی استاندار خوزستان نمایندگان ویژه‌ای برای نظارت بر روند برگزاری انتخابات تعیین و در آبادان، رامهرمز، رامشیر و بخش‌های مختلف این سه شهرستان تعیین شده‌اند.
در دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی افرادی که در مرحله اول در همان حوزه انتخابیه رأی دادند می‌توانند رأی بدهند.
یعنی افرادی که به غیر از ۲ حوزه انتخابیه آبادان و رامهرمز و رامشیر رأی داده‌اند نمی‌توانند در دور دوم در این دو حوزه انتخابیه رأی بدهند. همچنین افرادی که در دور اول رأی نداده‌اند می‌توانند در دور دوم انتخابات شرکت کنند.
متولدان ۲۱ اردیبهشت سال ۱۳۸۵ به قبل می‌توانند در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کنند.

 
https://deyarkaroon.ir/vdciyrazyt1azp2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما