جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۳
کد مطلب : 112373
جالب است ۰
فرآیند اخذ رای انتخابات مرحله دوم دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه آبادان برای انتخاب ۲ نماینده آغاز شد.
ایرنا چهار نامزد مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی برای دستیابی به ۲ کرسی قوه مقننه با یکدیگر رقابت می‌کنند.
پیش از آغاز رای گیری صندوق های الکترونیکی در شعب ۱۴۲ اخذ رای شهرستان آبادان مستقر و رای گیری از ساعت هشت صبح آغاز شد.
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ویژه آبادان گفت:۵۰۰ صندوق اخذ رای تمام الکترونیکی در ۱۳۱ شعبه ثابت و سیار در آبادان و بخش مرکزی و ۱۷شعبه در حوزه فرعی اروندکنار برای مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی مستقر و به صورت آنلاین از ساعت هشت صبح کار رای گیری را آغاز کردند.
حجت بختیاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:یک ساعت قبل از شروع رای گیرری صندوق در همه شعب مستقر شدند و روند رای گیری مرحله دوم دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بدون مشکل شروع شد.
وی افزود: مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در آبادان به صورت الکترونیکی برگزار و متولدین ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۵ و قبل از آن می‌توانند در آن شرکت کنند.
بختیاری افزود: افرادی مجاز به حضور و رای دادن در حوزه انتخابیه آبادان هستند که یا در هیچکدام از شعب اخذ رای کشور در مرحله اول رای نداده باشند یا تنها در حوزه انتخابیه آبادان رای خود را به صندوق انداخته باشند.
وی گفت: واجدین شرایط در روز انتخابات با در دست داشتن یکی از اوراق شناسایی همچون شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت، کارت پایان خدمت و گواهینامه رانندگی به یکی از شعب اخذ رای تعیین شده مراجعه کنند و به صورت الکترونیکی رای خود را ثبت کنند.
به گزارش خبرنگار ایرنا جلیل مختار از مجموع ۹۰ هزار و ۱۴۹ آرای صحیح، ۲۰ هزار و ۵۷۶ رای به دست آورد و منتخب شد.
همچنین جواد سعدون‌زاده، صادق کمائی، سید محمد مولوی و سید امیر موسوی به مرحله دوم انتخابات راه یافتند.
آبادان سه کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcefw8zxjh8zxi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما