جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۲:۱۰
کد مطلب : 112368
جالب است ۰
سرپرست مرکز بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پول‌شویی سازمان امور مالیاتی از مطالبه سه هزار میلیارد ریال مالیات از فراریان مالیاتی مجریان ذیصلاح ساختمان خوزستان خبر داد.
مهر، شاهین مستوفی پیرامون نحوه شناسایی فرار مالیاتی مجریان ذیصلاح ساختمان خوزستان و میزان مطالبه مالیاتی از آنان اظهار کرد: متعاقب دریافت گزارش سامانه سوت‌زنی مبنی بر فرار مالیاتی شرکت‌های سازنده مسکن در این استان و با توجه به وجود اطلاعات مربوط به میزان فعالیت این اشخاص در سازمان نظام مهندسی استان مذکور و نبود همکاری کامل آن مجموعه، انجام بازرسی موضوع ماده (۱۸۱) قانون مالیات‌های مستقیم در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: با بررسی اسناد و مدارک به‌دست آمده از بازرسی انجام شده، مشخص شده حق‌الزحمه واقعی ۵۷۳ مجری ذیصلاح ساختمان در خوزستان از ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۲ قریب به ۱۳ هزار میلیارد ریال بوده اما درآمد ابرازی آنها در اظهارنامه‌های مالیاتی تسلیمی بسیار کمتر از این مبالغ اعلام شده بود.
مستوفی گفت: با عنایت به مستندات مذکور و با رعایت قوانین و مقررات، بالغ بر سه هزار میلیارد ریال مالیات و عوارض در منابع مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده در اوراق مطالبه و تشخیص صادره، از مودیان مذکور مورد مطالبه قرار گرفته است.

 
https://deyarkaroon.ir/vdciqrazvt1azp2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما