جمعه ۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۵
کد مطلب : 111954
جالب است ۰
۴۰ مصوبه رهاورد سفر استاندار خوزستان برای توسعه دزفول
فرماندار ویژه دزفول گفت: سفر استاندار خوزستان به این شهرستان ۴۰ مصوبه پیرامون طرح های اولویت دار اقتصادی، زیرساختی، عمرانی و خدماتی دزفول داشت که اجرای این طرح ها می تواند گره گشای بسیاری از مسایل شهرستان باشد.
علیرضا خردمند عصر پنجشنبه در حاشیه شورای اداری دزفول که با حضور استاندار خوزستان برگزار شد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: نشست های متعددی پیش از سفر امروز استانداری خوزستان در استان برگزار و تمام طرح های اولویت دار شهرستان با حضور ادارات کل بررسی و نهایی شد.
وی با بیان اینکه زمان بندی اجرای این طرح ها تعیین و اجرای آنها در دستور کار استان و شهرستان است ادامه داد: شورای برنامه ریزی دزفول ماموریت دارد تا ضمن جمع بندی اعتبار مورد نیاز اجرای این طرح ها، روند تامین اعتبار این طرح ها را در استان دنبال کند.
فرماندار ویژه دزفول افزود: شرکت آب و فاضلاب خوزستان در این نشست متعهد شد نسبت به آغاز حفاری هفت حلقه چاه از ۱۰ حلقه چاه مورد تعهد اقدام و همچنین در اعتبارات امسال تمهیدات لازم برای اجرای هفت کیلومتر خط انتقال از عباس آباد به شهر منتظران دزفول را اقدام کند.
وی ادامه داد: همچنین مصوب شد سه حلقه چاه در تعهد سازمان آب و برق خوزستان با توجه به نبود وجود شرکت کننده به صورت ترک تشریفات به پیمانکار واگذار و عملیات اجرایی حداکثر طی ۲ ماه آغاز شود.
اجرای طرح کامل فاضلاب زیباشهر به قید فوریت تصویب شد
خردمند افزود: با توجه به تامین لوله‌های مورد نیاز بسیج سازندگی، در این نشست مقرر شد بسیج سازندگی خط لوله آب شهیون را از اعتبارات محرومیت زدایی اجرا و مطالبه‌های آن از محل مولدسازی پیگیری شود.
وی با اشاره به مشکلات زیست محیطی ایجاد شده برای رودخانه دز و برداشت آب غدیر از این رودخانه گفت: شرکت آب و فاضلاب خوزستان متعد شد طرح کامل فاضلاب زیباشهر دزفول به منظور جلوگیری از ورود فاضلاب به رودخانه دز را به قید فوریت عملیاتی کند.
وی ادامه داد: تامین هزینه اجرای شبکه آب و فاضلاب مسکن ملی در منطقه زیباشهر و مهرشهر، تکمیل اجرای طرح آبرسانی پنج روستای دهنوباقر، حاجات، خوزینه باقر، خوزینه بالا و بنه عاطی، اجرای چهار کیلومتر خط لوله ۶۰۰ میلیمتر از سیاه منصور به زندان و اجرای ایستگاه پمپاژ و مخزن آب آن، اجرای ۲.۵ کیلومتر خط لوله ۵۰۰ میلی متر فولادی و راه اندازی مخزن آب ۱۰ هزار مترمکعبی در منطقه آزادگان و همچنین ایستگاه پمپاژ مهر شهر از دیگر مصوبه های سفر استاندار به دزفول است.
تصویب احداث ۲ باب مدرسه ۶ کلاسه در منطقه مسکن مهر زیباشهر
خردمند افزود: تقویت ناوگان اتفاقات برق در سه منطقه شهر حمزه، زیباشهر و شهر چغامیش و همچنین تبدیل ۳۰۰ کیلومتر از سیم های برق به کابل های خودنگهدار دزفول از جمله تعهدات شرکت توزیع برق خوزستان برای اجرا در این شهرستان است که در شورای اداری دزفول به تصویب رسید.
وی افزود: ایمن سازی جاده پامناز و لزوم تعریض و اجرای روکش آسفالت این جاده به طول سه کیلومتر، اصلاح و لکه گیری جاده بوالحسن به لب سفید و دژمحمدعلی خان به طول پنج کیلومتر، اجرای عملیات آسفالت جاده دیونی و آبیدسره به طور هشت کیلومتر و همچنین تامین و استقرار نیوجرسی در محور جاده پل چهارم تا سیاه منصور به طور سه کیلومتر از دیگر مصوبه های این شورا برای دزفول است.
فرماندار ویژه دزفول ادامه داد: اجرای طرح روکش آسفالت آوج به سیاه منصور به صورت ترک تشریفات، اجرای عملیات روکش آسفالت به طول یک هزار و ۴۰۰ متر در محور آوج به میانرود و فعال نمودن طرح برای تعریض و آسفالت ادامه محور مذکور، برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار جاده دزفول به شوشتر به طول ۲۳ کیلومتر و همچنین فعال سازی کارگاه طرح دزفول به بن جعفر از دیگر طرح های مصوب این شورا بود.
وی بیان کرد: تصویب و تخصیص اعتبار احداث آسفالت ۲ کیلومتر از مسیر دزفول به حمزه، تامین اعتبار جهت فعال نمودن طرح دزفول به سردشت(پاشنه زاگرس)، احداث ۲ باب مدرسه ۶ کلاسه در منطقه مسکن مهر زیباشهر علاوه بر ۲ باب مدرسه منطقه آوان شهر از جمله تعهدات اداره کل راه و شهرسازی خوزستان به دزفول است که به تصویب رسید.
احداث برج IT دزفول تصویب شد
فرماندار ویژه دزفول آغاز عملیات احداث برج فناوری ارتباطات را از جمله مصوبه های مهم این نشست دانست و گفت: با توجه به نیاز شهرستان دزفول به احداث برج IT (فناوری ارتباطات) مقرر گردید شرکت شهرک های صنعتی استان نسبت به آغاز عملیات اجرایی آن ظرف ۲ ماه اقدام نماید.
خردمند افزود: پیگیری برای تامین اعتبار ایجاد زیرساخت و توسعه شهرک های گلخانه ای روبه روی روستای المهدی دزفول، تامین اعتبار احداث ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب و همچنین تجهیز و نوسازی اراضی بخش شهیون، احداث کانال های آبیاری و زهکشی منطقه عجیرب دزفول که می تواند منجر به تحول در این منطقه شود، از دیگر مصوبه هایی است که با حضور استاندار خوزستان نهایی شد.
وی ادامه داد: شرکت شهرک های صنعتی خوزستان در راستای اجرای مصوبات سفر ریاست جمهوری به خوزستان متعهد شد برای احداث شهرک صنعتی شماره پنج دزفول با وسعت یک هزار هکتار از طریق اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان پیگیری و نسبت به اخذ استعلامات ۱۲ گانه اقدام کند.
راه اندازی موزه تاریخ طبیعی دزفول
خردمند افزود: با توجه به تامین و تحویل ۷۰ هکتار زمین مورد نیاز جهت احداث و توسعه شهرک صنعتی شماره ۲ دزفول مقرر شد تا شرکت شهرک های صنعتی خوزستان، پیگیری لازم برای توسسعه زیرساخت ها و الحاق این قطعه زمین به شهرک صنعتی شماره ۲ اقدام کند.
فرماندار ویژه دزفول ادامه داد: به روزرسانی برآورد و پیگیری تخصیص اعتبار ترمیم و بازسازی و نگهداری پل ساسانی دزفول، پیگیری اخذ زمین و تامین اعتبار به منظور احداث و راه اندازی موزه تاریخ طبیعی دزفول و همچنین تامین اعتبار بهسازی و بازسازی و مرمت فضاهای تاریخی بافت قدیمی دزفول از دیگر طرح های اولویت دار دزفول است که در این نشست به تصویب رسید.
به گزارش ایرنا، استاندار خوزستان در سفر یک روزه خود و هیات همراه به دزفول علاوه بر بازدید از تعدادی از طرح های عمرانی، کشاورزی و صنعتی این شهرستان، بازدید از طرح های مسکن ملی و همچنین حضور در شورای اداری دزفول را در برنامه خود دارد.
https://deyarkaroon.ir/vdciwzaz5t1az32.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما