چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۱
کد مطلب : 111216
جالب است ۰
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: ۱۹ میلیون و چهارهزار و ۵۶۵ بازدید از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری خوزستان دربازه زمانی ۲۴ اسفند سال ۱۴۰۲ تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ ثبت شده است.
جمال عامری نسب روز چهارشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به استقبال مسافران در هفته دوم تعطیلات نوروزی از جاذبه‌های مختلف خوزستان بیان کرد: بازدید گردشگران از جاذبه‌های تاریخی پنج میلیون و  ۴۶۸ هزار و ۸۱۷ نفر، طبیعی پنج میلیون و ۹۵۰ هزارو ۸۵۳، تفریحی سه میلیون و ۸۴ هزارو ۸۸۵، مذهبی یک میلیون و ۷۱۷ هزارو ۶۳۶ ، دستساز ۲ میلیون و ۱۲۳ هزارو ۲۴۷، صنایع دستی ۴۰۸ هزار و ۵۴۰،فرهنگی ۱۹۳ هزارو ۴۰۲، سلامت یک هزارو ۴۸۷ و موزه‌ها ۵۵ هزارو ۶۹۸ مورد ثبت شده است.
وی مجموع اقامت گردشگران در اقامتگاه‌های رسمی، غیر رسمی و اضطراری را در این بازه زمانی ۲ میلیون و ۹۱۵ هزارو ۱۳۹ نفر عنوان کرد و گفت: میزان پذیرش در اقامتگاه‌های رسمی اعم از هتل، اقامتگاه سنتی، مهمانپذیر، هتل آپارتمان، اقامتگاه بومگردی، خانه مسافر، مجتمع‌های گردشگری و ... ۴۳۰ هزارو ۴۳۱ نفر معادل ۱۴.۷۷ درصد به ثبت رسید.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با اشاره به پذیرش مسافر در اقامتگاه‌های غیر رسمی اظهار کرد: این آمار نیز یک میلیون و ۸۹۸ هزارو ۹۳۴ نفر مسافر معادل ۶۵.۱۴ درصد بوده و میزان کل اقامت در اقامتگاه‌های اضطراری ۵۸۵ هزار و ۷۷۴ نفر معادل ۲۰.۰۹ درصد ثبت شده است.
عامری نسب ادامه داد: ۱۹۴ مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری و دستگاه‌های خدمات‌رسان به مسافران و گردشگران نوروزی صورت گرفته که از این تعداد بازدید نظارتی انجام شده، ۹۰ بازدید از مراکز اقامتی،۳۴ بازدید از مراکز پذیرایی بین راهی و ۴۵ بازدید از دفاتر خدمات مسافرتی و ۲۵ مورد نیز در سایر واحدها بوده است.
معاون گردشگری مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان گفت: در مجموع این بازدیدها، ۱۵ تذکر و ۹ فقره تشویق به ثبت رسیده است؛ ضمن این که شاهد تعطیلی یا تعلیق هیچ یک از واحدهای خدمات‎ رسان در سطح استان تا به این تاریخ نبوده ایم.
وی توسعه زیرساخت‌های گردشگری را مهم عنوان و اضافه کرد: در سال ۱۴۰۳ نسبت به سال ۱۴۰۲ رشد ۱۲ درصدی در توسعه زیر ساخت‌ها و به ویژه اقامتگاه‌های گردشگری در استان اعلام شده است.
عامری نسب اظهار کرد: در حوزه مرمت، بهسازی و به روز رسانی سرویس‌های بهداشتی سطح استان عملکرد مطلوبی ثبت شد و در ردیف استان‌های پیشرو در این زمینه قرار داریم.
معاون گردشگری مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان ادامه داد: در این خصوص کمترین شکایت در سامانه رسیدگی به شکایت‌ها ثبت شده و تلاش می‌شود که در دیگر زیر ساخت ها نیز به نحو شایسته پیشرفت داشته
باشیم.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcjvvevmuqev8z.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما