چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۷
کد مطلب : 111210
جالب است ۰
معاون شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به سرقت درب منهول‌های شبکه فاضلاب گفت: در سه سال گذشته ۱۱ هزار درب منهول شبکه فاضلاب خوزستان به سرقت رفته که مشکلات فراوانی برای شهروندان ایجاد کرده است.
فرزان عباسیان روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با سرقت درب منهول‌ها ابتدا سلامت، جان و مال شهروندان به خطر می‌افتد و باعث بروز مشکلاتی در تردد وسایل نقلیه نیز می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین با پر شدن منهول از نخاله و زباله، انسداد خطوط و در نتیجه پس‌زدگی شبکه فاضلاب ایجاد می‌شود که با گذشت زمان، نیروی انسانی و تجهیزات را مستهلک می‌کند.
معاون آبفای خوزستان گفت: درب‌های سابق از جنس چدن بود که در سال های اخیر به نصب درب‌های بتنی یا کامپوزیت مباردت کردیم زیرا به لحاظ مالی ارزش چندانی ندارند.
وی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته و کمک نیروی انتظامی، اکنون چند پرونده سرقت درب منهول در دستگاه قضا دنبال می‌شود همچنین از این طریق افرادی زندانی شده اند.
عباسیان گفت: متاسفانه رشد سرقت درب منهول در اهواز و برخی از شهرهای استان، بالا بوده که علاوه بر ایجاد مشکل برای شهروندان، هزینه‌های هنگفتی برای آبفا به همراه دارد.
وی افزود: هنگام عملیات لایروبی و رفع گرفتگی، کیسه‌های زباله، پاره سنگ و آجر مشاهده شده که از عوامل پس زدگی فاضلاب در معابر است که نارضایتی شهروندان را به همراه داشته است.
به گزارش ایرنا سرقت درب های منهول در برخی از شهرهای استان خوزستان به معضلی جدی تبدیل شده و بارها باعث به خطر افتادن جان کودکان بر اثر سقوط در سامانه فاضلاب شده است.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcdff0fzyt0fx6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما