چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۱
کد مطلب : 111200
جالب است ۰

آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای سه شهر خوزستان روز چهارشنبه ناسالم شد و در وضعیت قرمز قرار گرفت.

 ایرنا براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در ایستگاه‌ استانداری شهر اهواز با شاخص

۱۵۳، شهر بهبهان ۱۵۳ و هندیجان ۱۵۷ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت قرمز و ناسالم قرار دارد.
بر اساس این گزارش وضعیت هوای شهرهای خرمشهر ۱۲۵، سوسنگرد۱۱۵، ماهشهر ۱۰۹ و ایستگاه‌های حفاری، نیوساید و محیط زیست اهواز به ترتیب با ساخص‌های ۱۰۶، ۱۳۶، و ۱۴۷ برای گروه‌های حساس ناسالم اعلام شده است.
هوای شهرهای اندیمشک، حمیدیه، دزفول، رامهرمز، شادگان، شوش، کارون؛ و مسجدسلیمان به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

هوای چهار شهر در وضعیت سالم
همچنین وضعیت هوای ایذه، رامشیر، شوشتر و گتوند با شاخص زیر ۵۰ در وضعیت سالم و پاک قرار دارند.
بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز هیچ روز سالم و پاکی را نداشت.
وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.
افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.
براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا
۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.
استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.


 
https://deyarkaroon.ir/vdccxsqsx2bqsi8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما