چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۰
کد مطلب : 111199
جالب است ۰

رییس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامپزشکی خوزستان گفت: طرح واکسیناسیون رایگان و ایمن‌سازی جمعیت دامی سبک در استان علیه بیماری آبله از امروز آغاز شد.

محمد آنتیک‌چی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: طرح واکسیناسیون رایگان جمعیت دامی سبک در استان خوزستان علیه بیماری آبله از امروز آغاز شده و تا نیمه دوم تیرماه ادامه خواهد داشت.
وی افزود: پیش‌بینی می‌شود در این طرح در سطح استان خوزستان بیش از چهار میلیون راس گوسفند و بز در مناطق عشایری و روستایی به صورت رایگان علیه بیماری آبله ایمن‌سازی شوند.
آنتیک چی بیان کرد: آبله یک بیماری عفونی ویروسی و بسیار واگیردار در دام‌ها به ویژه گوسفند و بز است و مهم‌ترین نشانه‌های بروز این بیماری ایجاد برجستگی‌های ریز و تاول‌ها و ضایعات روی پوست قسمت‌های فاقد
پشم بدن دام است که سبب ایجاد مشکلاتی نظیر آسیب پوست، عفونت‌های ثانویه و تلفات دام و منجر به بروز خسارات اقتصادی به صنعت دامپروری می‌شود.

وی واکسیناسیون را یکی از بهترین راه‌های پیشگیری از بیماری‌ها دانست و گفت: با واکسیناسیون می‌توان از ابتلای دام‌ها به بیماری‌های مختلف جلوگیری کرد و این امر نقش بسیار مهمی در حفظ بهداشت و سلامت دام
دارد در نتیجه نقش موثری در حفظ سلامت عمومی ایفا می‌کند ضمن اینکه از نظر اقتصادی در صنعت دامپروری نیز اهمیت فراوانی دارد.


 
https://deyarkaroon.ir/vdcjhvevhuqevvz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما