چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۸
کد مطلب : 111196
جالب است ۰
ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز آبادان اعلام کرد بیش از یک میلیون گردشگر نوروزی در نوروز ۱۴۰۳ به این شهرستان سفر کردند و بیشترین تعداد بازدید از جاذبه‌های گردشگری مربوط به مسجد رنگونی‌ها به عنوان یکی از مهمترین و زیباترین جاذبه‌های گردشگری شهرستان است.
امسال در تعطیلات نوروزی بیش از یک میلیون گردشگر به آبادان سفر کردند و این در حالی است که در دوره مشابه گذشته حدود ۸۵۰ هزار نفر وارد شهرستان شده بودند که بیانگر افزایش گردشگران و مسافران نوروزی در شهرستان آبادان است.
 ایسنا، تعداد بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی نیز افزایش درخور توجهی داشت که بر این اساس بیشترین تعداد بازدید مربوط به مسجد رنگونی‌ها به عنوان یکی از مهمترین و زیباترین جاذبه‌های گردشگری شهرستان و بعد از آن بازدید از موزه تاریخی آبادان و موزه‌ بنزین‌خانه نفت و موزه کارآموزان صنعت‌ نفت است.
بیشترین تردد گردشگران نوروزی در شهرستان آبادان نیز در نیمه دوم تعطیلات و با خودروهای شخصی به ثبت رسیده است.
۱۲ هتل و مهمانپذیر و ۲ بومگردی با یک هزار و ۳۰۰ تخت برای گردشگران نوروزی، ۷۲ واحد آموزشی در قالب ۴۰۰ کلاس درجه یک و ۲ و همچنین سالن چندمنظوره شهدای شهرداری آبادان با ظرفیت برپایی بیش از ۳۰۰ چادر ببرای اسکان گردشگران نوروزی فراهم بود.
همچنین ۶۰ هزار نفر با حضور در یادمان‌های دفاع مقدس و باغ‌موزه دفاع ‌مقدس آبادان یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.
https://deyarkaroon.ir/vdcgyq9q3ak9qq4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما