سه شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۸
کد مطلب : 111168
جالب است ۰

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول از ارائه خدمات درمانی به شهروندان در ایام نوروز خبرداد و گفت: از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا صبح امروز، ۱۹ هزار و ۵۸۲ نفر به اورژانس بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول مراجعه کردند.

 خبرگزاری تسنیم از دزفول، علیرضا خسروپناه اظهار داشت:  از 24 اسفندماه 1402 تا صبح امروز، 19 هزار و 582 نفر به اورژانس بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول مراجعه کردند.
وی در ادامه سخنانش افزود: از این شمار مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول، پنج هزار و 790 نفر بستری شدند. همچنین در این مدت، 13 هزار و 792 تن از مراجعه‌کنندگان به صورت سرپایی مداوا و سپس ترخیص شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول بیان کرد: تاکنون 830 بیمار از طریق اورژانس 115 به بیمارستان‌ بزرگ دزفول منتقل شدند که از این تعداد 411 نفر آنها مصدومان حوادث ترافیکی بوده است.
خسروپناه به علل شایع مراجعه به اورژانس بیمارستان‌ها اشاره کرد و گفت: تروما، مشکلات گوارشی و مشکلات قلبی به ترتیب از علل شایع مراجعه بیماران به بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول بوده است.
وی در ادامه به ارائه گزارشی از خدمات بهداشتی در طرح سلامت نوروزی پرداخت و گفت: مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول در این مدت 780 اخطاریه صادر و 44 واحد صنفی متخلف را پلمب کرده است. تاکنون بیش از 5 تن مواد غذایی تاریخ گذشته و فاسد توسط بازرسان مرکز بهداشت دزفول کشف و معدوم شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول ضمن قدردانی از تلاش پرسنل درمان، بهداشت و اورژانس پیش بیمارستانی این شهرستان، خاطرنشان کرد: طرح سلامت نوروزی از 24 اسفند سال گذشته آغاز و تا 15 فروردین 1403 ادامه دارد. 

 
https://deyarkaroon.ir/vdcfvydycw6dyya.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما