سه شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۲
کد مطلب : 111161
جالب است ۰

فرماندار شادگان گفت: از ابتدای ایام نوروز تا پایان تعطیلات نوروزی بیش از ۶۰ هزار گردشگر از موزه حیات وحش و جاذبه‌های تالاب بین المللی شادگان و روستای صراخیه دیدن کردند.

جمال صالح‌زاده سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برای تامین فضای مناسب استراحت گردشگران ۵۰ آلاچیق در تالاب شادگان و ۲۰ آلاچیق در روستای صراخیه تهیه و نصب شد و گردشگران از آنها استفاده کردند.
وی افزود: در ایام تعطیلات نوروز امسال بیش از ۱۰۰ فروند قایق تفریحی به گردشگران و میهمانان نوروزی برای بازدید از جاذبه‌های تالاب شادگان خدمات ارایه کردند.
فرماندار شادگان گفت: در این مدت ۱۰ تور با نظارت مستقیم میراث فرهنگی شادگان از سایر استان‌های کشور از بازار شادگان و مراکز دیدنی و زیارتی شهرستان دیدن کردند.
صالح‌زاده بیان کرد: در ایام تعطیلات نوروزی هیچ گونه حادثه منجر به فوت، بستری، شکستگی، غرق شدن، مفقودی و درگیری در سایت گردشگری شادگان رخ نداد.
وی اظهار کرد: چشم انداز زیبای روستای صراخیه برای گردشگران از جذابیت خاصی برخوردار بود ضمن اینکه پوشش گیاهی تالاب، نیزارها، بلم‌هایی که در بین خانه‌ها و روستای صراخیه حرکت می‌کردند و بافت سنتی این روستا نظر گردشگران را به خود جلب کرد.
تالاب بین‌المللی شادگان با بیش از ۵۰۰ هزار هکتار وسعت در جنوب خوزستان قرار دارد که بزرگ‌ترین تالاب ثبت شده کشور در فهرست تالاب‌های بین المللی است.
این تالاب از طریق خورهای متعدد به خلیج‌فارس متصل می‌شود که با آب‌ شیرین، لب‌شور و آب‌شور، محیطی مناسب برای زیست انواع آبزیان، پرندگان، جوندگان و حیوانات اهلی و وحشی است.

تالاب شادگان به دلیل هوای معتدل در فصل زمستان محل زیست بیش از ۱۱۰ گونه گیاهی، ۱۷۴ گونه پرنده بومی و مهاجر شامل گیلانشاه و اردک مرمری، ۳۶ گونه پستاندار، سه گونه دوزیست و ۹ گونه خزنده است.
تالاب بین‌المللی شادگان از شمال به شادگان، از جنوب به رودخانه بهمنشیر و از سمت غرب به جاده دارخوین، آبادان و آب‌های خورموسی محدود می‌شود.


 
https://deyarkaroon.ir/vdciqzazzt1azz2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما