سه شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۷
کد مطلب : 111156
جالب است ۰

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آبادان گفت: بیش از یک میلیون نفر نوروزی در تعطیلات نوروزی به این شهرستان سفر کردند.
سیدشمس‌الدین نوربخش ‌غفاری سه‌شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در دوره مشابه گذشته در حدود ۸۵۰ هزار نفر در این بازده زمانی وارد شهرستان آبادان شده بودند که بیانگر افزایش گردشگران و مسافران نوروزی در شهرستان آبادان است.
وی افزود: تعداد بازدید از موزه‌ها واماکن تاریخی نیز افزایش قابل که بیشترین تعداد بازدیدکنندگان مربوط به مسجد رنگوری‌ها به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری آبادان به شمار می‌رود و بعد از آن بازدید از موزه تاریخی آبادان و موزه‌ بنزین خانه نفت و موزه کارآموزان صنعت‌نفت بیشترین بازدید کنندگان را به خود اختصاص داده است.
نوربخش ‌غفاری گفت: بیشترین تردد مسافران نوروزی در نیمه دوم تعطیلات و با خودروهای شخصی به ثبت رسیده است.
وی افزود: ۱۲ هتل، مهمانپذیر و ۲ بومگردی با یک هزار و ۳۰۰ تخت برای میهمان نوروزی و ۷۲ واحد آموزشی در قالب ۴۰۰ کلاس درجه یک و ۲ و سالن چند منظوره شهدای شهرداری آبادان با ظرفیت برپایی بیش از ۳۰۰ چادر برای گردشگران نوروزی برای اسکان میهمان نوروزی فراهم بود که مورد استقبال قرار گرفت.
رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آبادان گفت: همچنین ۶۰ هزار نفر با حضور در یادمان‌های دفاع مقدس و باغ موزه دفاع مقدس آبادان، یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.
شبه جزیره شهرستان آبادان، به طول ۴۶ کیلومتر و عرض بین ۳۲ تا ۲۰ کیلومتر در دلتای اروندرود بین رودهای بهمنشیر و کارون و اروند با جاذبه‌های فرهنگی، مذهبی، اقتصادی و هشت سال دفاع مقدس همه ساله میزبان جمع زیادی از گردشگران است.
https://deyarkaroon.ir/vdccpsqse2bqss8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما