دوشنبه ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۸
کد مطلب : 111136
جالب است ۰
سخنگوی اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی اهواز با توصیه به رعایت ایمنی توسط رانندگان در موج بازگشت سفرهای نوروزی، گفت: توصیه می‌شود مسافران سفر خود را به روز ۱۴ فروردین و بعد از آن موکول کنند.
عارف شرهانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه کلیه واحدها و یگان‌های اورژانس تا ۱۵ فروردین‌ماه در آماده‌باش هستند، اظهار کرد: همزمان با موج برگشت سفرهای نوروزی، به رانندگان توصیه می‌کنیم از سبقت غیر مجاز خوددای کنند و هر جا احساس خواب‌آلودگی به آن‌ها دست داد به نزدیکترین پایگاه‌های سلامت، پایگاه‌های پلیس یا پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی مراجعه و در آنجا مقداری استراحت کنند و صبح به سفر ادامه بدهند.
وی افزود: استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی ممنوع است. رانندگان اگر خسته شدند نیز رانندگی را به نوجوانانی که گواهینامه ندارند واگذار نکنند، حتی اگر به رانندگی وارد باشند. در آماری که از تصادفات گرفته‌ایم، مشخص شده است بسیاری از پدران هنگام خستگی، رانندگی را به نوجوانی که دوست دارد رانندگی کند و گاز بدهد سپرده‌اند و این مساله  موجب بروز حوادث شده است بنابراین خودرو نباید به نوجوانان و افرادی که به رانندگی وارد نیستند داده شود.
شرهانی گفت: در روز ۱۳ فروردین حجم سفرها زیاد است بنابراین توصیه می‌شود مسافران سفر خود را به روز ۱۴ فروردین و بعد از آن موکول کنند و اگر مجبور هستند که ۱۳ فروردین به شهر خود برگردند، شهر به شهر استراحت کنند و بگذارند ترافیک جاده کمتر شود.
وی با اشاره به محورهایی که بیشترین حوادث و تلفات را در تعطیلات داشته‌اند، بیان کرد: در ایام تعطیلات نوروز در محور ایذه، محور مسجدسلیمان و محور شوش به اهواز تصادفات و تلفات زیادی رخ داده است. 

 
https://deyarkaroon.ir/vdcae6n6i49n661.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما