دوشنبه ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۷
کد مطلب : 111135
جالب است ۰
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به آمادگی پشتیبانی هلال احمر در حوادث پایان تعطیلات گفت: مسافران با رودخانه‌های خوزستان آشنا نیستند و شنا در رودخانه‌ها نیز مانند شنا در استخرها و آب راکد نیست و به تبحر خاصی نیاز دارد بنابراین از مسافران و مهمانان می‌خواهیم که از شنا در رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.
امیرعباس نجفی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به رصدهای انجام‌شده، کل مسیرهای خوزستان اکنون بار سنگینی دارند اما مشکل خاصی وجود ندارد.  
وی افزود: کمابیش حوادث را به صورت موردی در سطح استان داریم و توصیه می‌کنیم افرادی که در حال سفر هستند از رانندگی موقع خواب‌آلودگی پرهیز کنند. ۶۰ درصد حوادث در ۳۰ کیلومتری ورودی به شهرها اتفاق می‌افتد بنابراین رانندگان هر جا احساس خستگی کردند استراحت کنند و اگر احساس خواب‌آلودگی کردند از رانندگی پرهیز کنند. رانندگان از انحراف به چپ پرهیز کنند و سبقت بی‌جا نگیرند و قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند تا سفری امن و ایمن داشته باشند. ما نیز در هلال مانند همیشه آماده و حاضر برای ارائه خدمت هستیم و آرزومندیم هموطنان سفر بی‌خطری داشته باشند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: توصیه می‌شود مسافران در موج برگشت، سفر را مدیریت کنند و برگشت را به روز آخر موکول نکنند و به تناسب، برگشت خود را تا آخر هفته مدیریت کنند به گونه‌ای که حجم ترددها با تناسبی باشد که کمتر حادثه‌خیز باشد.
وی بیان کرد: با توجه به گرمای نسبی، توصیه می‌شود از شنا در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز شود. مسافران با رودخانه‌های خوزستان آشنا نیستند و شنا در رودخانه‌ها نیز مانند شنا در استخرها و آب راکد نیست و به تبحر خاصی نیاز دارد بنابراین از مسافران و مهمانان می‌خواهیم که از شنا در رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند و آن را به وقتی که به شهر خودشان برمی‌گردند، موکول کنند تا در محیط امنی شنا کنند.
نجفی گفت: هر چند امداد و نجات در رودخانه‌ها بر عهده دهیاری‌ها و بخشداری‌ها، در پشت سدها بر عهده وزارت نیرو و در شهرها بر عهده شهرداری‌ها است ولی هلال احمر نیز در این ایام به عنوان پشتیبان آمادگی لازم را دارد. 

 
https://deyarkaroon.ir/vdcjtveviuqevvz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما