يکشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۵
کد مطلب : 111126
جالب است ۰
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان گفت: عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی در بنادر سه گانه آبادان ۱۱۴ درصد افزایش یافت.
 ایرنا کامبیز مالکی‌زاده روز یکشنبه در گفت‌وگوی رسانه ای اظهار کرد: عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر آبادان، اروندکنار و چویبده در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ رشد بیش از ۲ برابری داشته است.
وی افزود: تعامل بین ادارات و مراکز مرتبط از جمله دانشگاه علوم پزشکی، مرکز بهداشت، اداره استاندارد و گمرک آبادان با بنادر سه گانه این شهرستان باعث تسریع در روند تایید استاندارد کالاها و رشد و رونق فعالیت شده است.
مالکی‌زاده گفت: لاستیک خودرو، پارچه، لوازم یدکی و مواد غذایی از جمله کالاهای تجاری بود که هم توسط گمرک ایران و هم گمرک منطقه آزاد اروند بصورت کالای تجاری و ملوانی از بنادر آبادان در سال ۱۴۰۲ ترخیص شد.
وی افزود: این تعامل منجر به افزایش سرعت در ترخیص و خروج کالا از بندر آبادان شده و لازم به ذکر است که با ایجاد فضای لازم برای تخلیه و بارگیری کالاهای جدید در بندر آبادان، این عملیات سرعت بیشتری پیدا کرده است.
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان اظهارکرد: از علل رشد عملیات صادرات می‌توان به افزایش سقف مجوز صادرات کاه و علوفه اشاره کرد که با همکاری اداره جهاد کشاورزی محقق شد.
وی ادامه داد: در مجموع، تسهیل امور خروج و ورود کالا در بنادر آبادان منجر به رشد عملیات تخلیه و بارگیری و تمایل به انجام صادرات کالاهای مختلفی همچون آبزیان و تنقلات از بندر آبادان در سال ۱۴۰۲ شد.
مالکی زاده با بیان اینکه عملیات صادرات در ایام تعطیل از جمله پنج شنبه و جمعه نیز انجام می‌شد، گفت: در سال ۱۴۰۲ عملیات صادرات و واردات از بندر آبادان به کشور کویت و از امارات به بندر آبادان بود.
شهرستان آبادان دارای سه بندر صادراتی در شهرهای آبادان، اروندکنار و چوئبده است که به آبهای بین المللی دسترسی دارند.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcj8vevmuqevvz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما