شنبه ۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۸
کد مطلب : 111082
جالب است ۰
سرپرست اداره کل راه آهن جنوب با اشاره به سفرهای درون استانی و برون استانی گفت: حدود ۱۲۰ هزار مسافر از ۲۳ اسفند ماه سال گذشته تا ۱۰ فروردین ماه سال جاری از طریق ناوگان ریلی راه‌آهن جنوب جابجا شده اند.
محمد علی مرادی روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا آمار مسافران جابجا شده توسط قطارهای درون استانی را ۵۵ هزار و ۴۸۸ نفر اعلام کرد که این تعداد با قطارهای حومه‌ای جابجا شده‌اند.
وی ادامه داد: قطارهای درون استانی شامل اهواز - اندیمشک(۲ رام) و برعکس، اهواز بندرامام خمینی(ره) - ماهشهر( ۲ رام) و بلعکس، اهواز - خرمشهر (یک رام) و برعکس به صورت روزانه و با کمترین هزینه در حال جابجایی مسافران هستند.
سرپرست اداره کل راه آهن جنوب آمار ظرفیت جابجایی مسافران ریلی راه آهن جنوب در نوروز ۱۴۰۳ را نیز تشریح کرد و گفت: آمار کلی ظرفیت ایجادی راه‌آهن جنوب در ایام پیک نوروزی از تاریخ ۲۳ اسفند ماه تا ۱۷ فروردین ماه سال جاری ۱۶۲ هزار و ۶۵۶ نفر است.
وی همچنین آمار ظرفیت ایجاد شده مسافری این مجموعه در ایام نوروز را روزانه در قطارهای حومه ای سه هزار و ۲۶۴ نفر و آمار روزانه قطارهای سراسری را سه هزار و ۸۲۰ نفر اعلام کرد که در مجموع روزانه هفت هزار و ۸۴ نفر توسط ناوگان ریلی این اداره کل جابجا می‌شوند.
مرادی کل ظرفیت ایجاد شده قطارهای پیک نوروزی از ۲۳ اسفند ماه تا ۱۷ فروردین ماه سال جاری در قطارهای سراسری را ۸۴ هزار و ۳۲۰ نفر و در سیر قطارهای حومه‌ای ۷۸ هزار و ۳۳۶ نفر اعلام کرد و افزود: همه سیرها با ظرفیت کامل در حال انجام است و هیچگونه افزایش قیمت بلیطی نیز صورت نگرفته است.
وی تصریح کرد: اداره کل راه آهن جنوب به علت موقعیت خاص جغرافیایی و استقبال عمومی و تمایل مردم به سفر ریلی همیشه یکی از گزینه های اول مردم در سفر بوده است به همین علت این مجموعه در ایام پیش از نوروز با اشراف به این موضوع تمهیدات لازم از جمله برگزاری مانورهای مختلف برای آمادگی کارکنان نسبت به اتفاقات احتمالی مانند مانور سوانح ریلی، امداد و نجات حادثه دیدگان ، مانور گروگانگیری فرضی توسط پلیس در ایستگاه مسافری و مانور ترمز سریع و ناگهانی قطار به علت وجود شئ خارجی در مسیر خط یک ایستگاه اهواز و مصدومیت مسافرین، جهت هماهنگی ما بین اورژانس، آتشنشانی، گروه ایمنی، و ... را برگزار کرده است.
سرپرست اداره کل راه آهن جنوب در پایان یادآور شد: اداره کل راه آهن جنوب با اجرای کشیک‌های ۲۴ ساعته و حرکت خودروی کوچک ریلی جلوی قطار مسافری در شرایط بد جوی و آب و هوایی جهت بررسی خط برای پیشگیری از سوانح احتمالی و سفر ایمن و آسوده برای مسافران نوروزی انجام داده است.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcaa6n6u49n6w1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما