شنبه ۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۵
کد مطلب : 111080
جالب است ۰
مدیر امور منابع آب منطقه شمال غرب خوزستان گفت: ۱۳ هکتار از اراضی بستر رودخانه کهنک در منطقه دولتی محدوده دزفول رفع تصرف شد.
کیسان روئینیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: برخورد با تصرف غیر مجاز بستر رودخانه ها به عنوان اولویت در دستور کار است و در این راستا با هماهنگی دادستان عمومی شهرستان دزفول و نیروی انتظامی، تصرف های غیرقانونی در رودخانه کنهک رفع شد.
وی با بیان اینکه این اقدام موجب حفظ حقوق بیت المال و حفاظت از حریم و منابع آبی می شود، افزود: هرگونه تجاوز به حریم منابع آبی تخلف است و از مردم درخواست می شود در صورت مشاهده چنین تخلف هایی مراتب را به اداره منابع آب شمال غرب خوزستان در شهرستان دزفول اطلاع دهند.
به گزارش ایرنا، رودخانه کهنک یک رودخانه فصلی است که میلیون ها سال پیش از تخلیه منابع آب از ارتفاعات زاگرس و بارندگی در دشت جاری شده است.
علاوه بر تلاش برای تعرض و تصرف بستر این رودخانه، به دلیل برداشت بی رویه از معادن شن و ماسه، رودخانه کهنک دزفول در سالهای اخیر دچار فقر منابع شده است.
طبق قوانین توزیع عادلانه آب، کلیه منابع آبی از جمله رودخانه‌ها، مسیل‌ها، مرداب‌ها و اراضی واقع در بستر و حریم‌های آنها جزو انفال و مشترکات عمومی محسوب و متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران بوده و بدون اخذ مجوز، قابلیت واگذاری به اشخاص حقیقی یا حقوقی را ندارند.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcivzazut1azu2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما