شنبه ۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۱
کد مطلب : 111077
جالب است ۰

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: نظام و فرهنگ جمهوری اسلامی ایران، قرآنی است.

 خبرگزاری تسنیم از اهواز، مجید منادی امروز در نشست خبری پانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت در خوزستان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رفتار و عملکرد مردم در کشور و اساس انقلاب اسلامی بر مبنای قرآن است اظهار داشت: رد پای معرفت قرآنی در ادبیات و میراث شعری به وفور یافت می‌شود، این معارف باید در گفتمان روزانه  ایجاد شود.
وی  در ادامه افزود:  نظام و فرهنگ جمهوری اسلامی ایران، قرآنی است.
منادی با اشاره به هدف برگزاری نمایشگاه قرآن در خوزستان گفت: یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه قرآن با شعار "می‌خوانمت" و طرح "زندگی با آیه‌ها" این است که کمرنگ بودن گفتمان قرآنی جبران شود و معارف قرآنی در بیان روزمره تحقق پیدا کند.
وی در ادامه افزود: همچنین توجه به تجربیات موفق قرآنی استان، گرد هم آوردن ایده‌های مختلف قرآنی، تدارک برنامه‌ها متناسب با نیاز جامعه، استفاده از ظرفیت شخصیت‌های قرآنی بین‌المللی و ملی در استان، بهره‌گیری از ظرفیت قاریان قرآنی عراق و معرفی برنامه‌های قرآنی شهرستان‌ها با نام سنت‌های رمضانی از جمله اهداف نمایشگاه و معرفی به جامعه است.
منادی در ادامه با اشاره به اهمیت هنرمندان و نقش هنر بیان کرد: حضور هنرمندان و نقش هنر در تبیین معارف قرآن برای جوانان و نوجوانان از اهمیت بالایی برخوردار است‌.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان  از مجموعه‌هایی که در برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت همکاری کردند، قدردانی کرد و افزود: گلایه‌مندی ما از مجموعه‌های دعوت شده برای برگزاری نمایشگاه که وظایف قرآنی خود را به خوبی انجام ندادند محفوظ است و این در جای خود باید بررسی شود.
به گزارش تسنیم،با حضور جمعی از فعالان قرانی و مسئولان مربوطه از پوستر نمایشگاه رونمایی شد. پانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان از 15 فروردین ماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی اهواز در مساحت یک هزار و 800 متر در قالب 112 غرفه با حضور 439 ناشر از سراسر کشور برگزار می‌شود.

 
https://deyarkaroon.ir/vdcefz8zfjh8z7i.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما